Trwa proces dystrybucji szczepionek w regionie. Wgrudziądzkim Szpitalu pierwsze szczepienia rozpoczęły sie 27 grudnia

Niemal 3,5 tys. szczepionek przeciw COVID- 19 dostarczyła już do kujawsko-pomorskich szpitali Agencja Rezerw Materiałowych. Trwa proces dystrybucji kolejnych partii szczepionek. Jest to jedna z najbardziej złożonych operacji logistycznych w historii Polski.
Szczepionki dla priorytetowej grupy „zero” otrzymało do tej pory 20 szpitali węzłowych: w Aleksandrowie Kujawskim, Brodnicy, Bydgoszczy, Chełmnie, Golubiu-Dobrzyniu, Grudziądzu, Inowrocławiu, Lipnie, Mogilnie, Radziejowie, Toruniu, Więcborku, Włocławku i Żninie.

Po 300 dawek otrzymały szpitale w Toruniu: Wojewódzki Szpital Zespolony Im. L. Rydygiera i SPZOZ Specjalistyczny Szpital Miejski im. M. Kopernika. Sześć szpitali w Bydgoszczy otrzymało łącznie 975 dawek szczepionki.

Do Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu, w którym już w niedzielę 27 grudnia rozpoczęły się pierwsze szczepienia, dostarczonych zostało do tej pory 225 dawek szczepionki.
Najświeższe doniesienia, komunikaty i wskazówki, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, a także założenia Narodowego Programu Szczepień dostępne są na stronie gov.pl/szczepimysie. Informacje dotyczące procedury zgłaszania medyków do szczepień, można znaleźć pod linkiem.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Trwa proces dystrybucji szczepionek w regionie. Wgrudziądzkim Szpitalu pierwsze szczepienia rozpoczęły sie 27 grudnia

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu