Pierwszy Jarmark Wielkanocny rozpocznie się na Rynku w Grudziądzu 1 kwietnia o godz. 10.00! Trwają zapisy dzieci i młodzieży na warsztaty

Będą stoiska lokalnych twórców ze świątecznymi wyrobami. Koła Gospodyń Wiejskich szykują przysmaki i rękodzieło. Przewidziane są ciekawe warsztaty dla dzieci i młodzieży (w spichrzu nr 45).   

Jarmark Wielkanocny odbędzie się w Grudziądzu po raz pierwszy, ale władze miejskie chcą aby stał się już stałą, cykliczną imprezą i może nie jednodniową, a dłuższą.

Co będzie na Jarmarku Wielkanocnym? Na płycie Rynku rozstawione zostaną stoiska twórców ludowych i Kół Gospodyń Wiejskich, u których będzie można kupić ręcznie wykonane ozdoby świąteczne i produkty regionalne. Atmosferę uświetni koncert Kapeli Chełmińskiej i grupy agregandado.  

Przedświąteczne atrakcje przewidziane są na Rynku w sobotę, 1 kwietnia do godz. 16.00.

W spichlerzu nr 45 Biuro Regionalne Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi w Łysomicach organizuje warsztaty rękodzielnicze z twórcą ludowym. Dzieci i młodzież powyżej 10. roku życia wykonają własnoręcznie zabawki z drewna. Na te warsztaty trzeba się wcześniej zapisać pod adresem: lysomice@nikidw.edu.pl

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Pierwszy Jarmark Wielkanocny rozpocznie się na Rynku w Grudziądzu 1 kwietnia o godz. 10.00! Trwają zapisy dzieci i młodzieży na warsztaty

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu