10 łóżek dla rodziców leczonych dzieci trafiło do szpitala w Grudziądzu. Przekazała je Fundacja Ronalda McDonalda 

Łóżka są niezbędne dla rodziców czuwających przy swoich dzieciach przez cały okres hospitalizacji na Oddziale Pediatrii I i Kardiologii Dziecięcej.

Darowiznę sfinansował Jerzy Miąsko, franczyzobiorca McDonald’s Polska. Tym razem obdarowany został Regionalny Szpital Specjalistyczny im. W. Biegańskiego w Grudziądzu, ale do tej pory Fundacja przekazała już 1186 łóżek do 74 szpitali w całej Polsce.

Grudziądzki szpital ma być przyjazny rodzinie. Prowadzona jest misja  „Aby rodzina mogła być razem”.

Przekazywane w darze łóżka są wygodne i praktyczne. Ustawiane są blisko łóżka chorego dziecka. – Fundacja Ronalda McDonalda zmienia w ten sposób na lepsze rzeczywistość publicznych szpitali dziecięcych – podkreśla Katarzyna Rodziewicz, prezes zarządu i dyrektor wykonawcza Fundacji Ronalda McDonalda.

Obecność rodziców korzystnie wpływa na leczenie małych pacjentów.

– Ofiarowane łóżka dzięki swojej wielofunkcyjności i kompaktowości wspaniale wpasują się w sale oddziału. To bardzo ważne, aby rodzic mógł te trudne chwile spędzić w komfortowych warunkach, blisko dziecka. W imieniu szpitala, naszych małych pacjentów i ich rodziców bardzo dziękuję za akcję i wsparcie – wyraża wdzięczność lek. Ewa Glinka – Kazimierska, koordynator Oddziału Pediatrii I i Kardiologii Dziecięcej grudziądzkiej lecznicy.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

10 łóżek dla rodziców leczonych dzieci trafiło do szpitala w Grudziądzu. Przekazała je Fundacja Ronalda McDonalda 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu