Od 12 marca trwa remont części kolejowej mostu w Grudziądzu. Zakończenie w grudniu 2023 roku. Autobusowa komunikacja zastępcza do Dragacza

Powstanie nowa stacja Grudziądz Centrum (na wysokości Alfy). Wymienione zostaną tory, dzięki czemu pociągi rozwijać tu będą prędkość do 80 km na godzinę. Tymczasem za niektóre pociągi pojadą autobusy zastępcze. Most Bronisława Malinowskiego – najdłuższy w Polsce most kolejowy PKP PLK SA poddały remontowi.

Wymienione będą tory i mostownice a konstrukcja stalowa pokryta zostanie powłoką antykorozyjną. Zainstalowana zostanie nowoczesna aparatura sterująca ruchem kolejowym. Polskie Koleje Państwowe PLK SA zawarły z firmą Intop Warszawa sp. z o.o. umowę na tegoroczny remont mostu w Grudziądzu za 40 mln 374 tys. zł. Dzięki modernizacji pociągi na tym odcinku będą mogły rozwijać większą prędkość o 30 km na godzinę (do około 80 km na godzinę).  Ponadto w pobliżu CH Alfa planowana jest budowa nowej stacji kolejowej Grudziądz Centrum.  

W pierwszym etapie ma być remontowana część kolejowa mostu. Drugi etap – modernizacja części drogowej – przewidziana jest w 2024 roku.

Teraz, od 12 marca podczas remontu mostu im. Bronisława Malinowskiego na odcinku z Grudziądza do Dragacza kursować będzie autobusowa komunikacja zastępcza.  

W Dragaczu przesiadka na pociąg Arrivy w kierunku Laskowic Pomorskich i Bydgoszczy. Są zmiany w trasach przejazdu niektórych pociągów.                                                                         Pociąg TLK FLISAK  Katowice – Grudziądz – Gdynia Główna – Katowice kursować będzie zmienioną trasą przez Iławę.

Do Grudziądza pasażerowie będą dowożeni zastępczą komunikacją autobusową.

Wprowadzone kursy autobusów zastępczych także na trasach:

Za pociąg 55263 Grudziądz 20.50 – Laskowice Pomorskie 21.40 codziennie

Za 50422 Laskowice Pomorskie 22.00 – Grudziądz 22.50 codziennie

Za 55443 Grudziądz 05.58 – Grupa 06.19 w soboty, niedziele i święta

Za 50400 Grupa 06.24 – Grudziądz 06.43 w soboty, niedziele i święta

Autobusy komunikacji zastępczej zatrzymywać się będą na przystankach:

Grudziądz – przystanek autobusowy dla pojazdów dalekobieżnych przy ul. Dworcowej.

Dragacz – przystanek autobusowy przy peronie przystanku osobowego.

Górna Grupa – przystanek autobusowy na DW nr 272 w kierunku Grupy.

Grupa –  przed budynkiem dworca kolejowego.

Jeżewo – przed peronem przystanku kolejowego.

Laskowice Pomorskie – przed budynkiem dworca kolejowego.

W autobusach komunikacji zastępczej nie przewozi się rowerów. Mogą być problemy z zabraniem większego bagażu, wózków inwalidzkich czy dziecięcych.

(marz)

FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Od 12 marca trwa remont części kolejowej mostu w Grudziądzu. Zakończenie w grudniu 2023 roku. Autobusowa komunikacja zastępcza do Dragacza

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu