23 stycznia: msza św. w Bazylice, występ artystyczny młodzieży i uroczystości na Rynku. Wstrzymanie tramwajów od godz. 10.45 do 12.20

W poniedziałek (23 stycznia) – drugi dzień obchodów 103. rocznicy powrotu Grudziądza do wolnej Polski. Rozpocznie się od złożenia kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego na placu Niepodległości o godz. 9.40.

FOT. MARYLA RZESZUT

Grudziądz udekorowany jest narodowymi flagami biało-czerwonymi i miejskimi – żółto-czerwono-białymi.

Program obchodów 23 stycznia (poniedziałek):

O godz. 10.00 w Bazylice św. Mikołajamsza św. w intencji Grudziądza z asystą honorową Wojska Polskiego.

O godz. 11.00 na Rynkuwystęp patriotyczny młodzieży z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Grudziądzu.

O godz. 11.15 na Rynku pod pomnikiem Żołnierza Polskiego: uroczystość patriotyczna z ceremoniałem wojskowym. Otwarcie wystawy plenerowej IPN – „Należy stworzyć Niepodległe Państwo Polskie z wolnym dostępem do morza”.

O godz. 17.00 w Muzeum – wykład Dawida Schoenwalda „23 stycznia 1920 roku…”

Uroczystościom patronują Maciej Glamowski – prezydent Grudziądza i Łukasz Kowarowski – przewodniczący Rady Miejskiej w Grudziądzu.  

W związku z uroczystościami patriotycznymi na Rynku, 23 stycznia nastąpi wstrzymanie ruchu tramwajów na odcinku al. 23 Stycznia – Tarpno, od godz. 10.45 do czasu zakończenia uroczystości około godz. 12.20.

(marz)

Grudziądz udekorowany jest flagami biało-czerwonymi i miejskimi – żółto-czerwono-białymi.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

23 stycznia: msza św. w Bazylice, występ artystyczny młodzieży i uroczystości na Rynku. Wstrzymanie tramwajów od godz. 10.45 do 12.20

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu