Koszt budowy Grudziądzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości to 24 miliony zł. netto. Miasto ma w budżecie 260 tys. zł. na rewitalizację Plant przy al. 23 Stycznia, z odkryciem części Trynki

Ile kosztowała budowa Grudziądzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości? Niektórzy tworzą legendy co do kosztów tej inwestycji.

W głównym hallu Grudziądzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości u zbiegu ul. Toruńskiej i al. 23 Stycznia.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Grudziądzu (19 czerwca) prezes Grudziądzkiego Parku Przemysłowego Leszek Mrazek podał precyzyjne dane.

– Pierwotny koszt budowy inkubatora przedsiębiorczości ustalono na 19 milionów złotych. W pierwszym postępowaniu przetargowym nie zgłosił się nikt, kto za tę kwotę byłby w stanie zrealizować tę inwestycję, a oferty  sięgały 25 milionów zł. – wyjaśniał Leszek Mrazek. – W drugim postępowaniu przetargowym przewidziano kwotę 21 milionów zł. Wybraliśmy konsorcjum firm JPD i Clima Komfort. To są ceny netto. Były one rewaloryzowane do kwoty blisko 24 milionów zł. I to jest aktualny koszt budowy – netto. 29 milionów złotych to jest kwota brutto.  

Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza przypomniał, że w kosztach budowy Grudziądzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości ponad 13 milionów to dotacja z Unii Europejskiej. – Niektórym mieszkańcom wydaje się, że można było przeznaczyć unijną dotację na coś innego. Jednak gdybyśmy nie przejęli tej kwoty, to chętnie zabrałoby ją inne miasto regionu. Te środki nie mogły być przeznaczone na coś innego. Były celowane na takie a nie inne funkcje. Wykorzystaliśmy je i ten kwartał miasta zmienił się na korzyść. Uważam, że ten obiekt zostanie szybko skomercjalizowany. W tym gmachu są nie tylko biura, ale sale konferencyjne, część gastronomiczna, parking wewnętrzny.

To nie koniec zmian w tej części Grudziądza. W kolejnych latach bardzo zmienią się całe aleje 23 Stycznia.

– Przewidujemy rewitalizację całych al. 23 Stycznia i Plant – informuje prezydent Maciej Glamowski. – W budżecie miejskim mamy zagwarantowane 260 tysięcy zł. na Nowe Planty czyli rewitalizację terenu plant miejskich wzdłuż al. 23 Stycznia wraz z odkryciem fragmentu kanału Trynka.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT   

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Koszt budowy Grudziądzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości to 24 miliony zł. netto. Miasto ma w budżecie 260 tys. zł. na rewitalizację Plant przy al. 23 Stycznia, z odkryciem części Trynki

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu