60 lat ma grudziądzki Klub Honorowych Dawców Krwi Kolejarzy. Święto w „Leśniczówce”: wyróżnienie najlepszych, gratulacje i tort (zdjęcia)

Jubileusz 60 lat dziś obchodzi grudziądzki Klub Honorowych Dawców Krwi PCK Kolejarzy im. T. Bieńkowskiego działający przy Zakładzie Linii Kolejowych Bydgoszcz. Powstał 2 lutego 1963 roku jako pierwszy kolejarski” w Polsce.

Uroczyste spotkanie najlepszych krwiodawców klubu-jubilata zorganizowano w „Leśniczówce”.

– Uczestniczyłem już w różnych jubileuszach klubów honorowych krwiodawców kolejarzy, w 40-leciu, 55-leciu, ale w 60-leciu dotąd jeszcze nie. To naprawdę wielki wyczyn grudziądzkiego klubu HDK. Gratulacje i podziękowanie za tę działalność!  – mówił Zbigniew Klawczyński, wiceprezes Zarządu Głównego PCK.

Wśród uczestników uroczystości był Piotr Kwabiszewski, dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Bydgoszczy. Przy tym właśnie zakładzie działa grudziądzki Klub HDK Kolejarzy. Złożył gratulacje, wręczył wyróżnienia.

Z centrali spółki PKP Polskie Linie Kolejowe przyjechał Włodzimierz Kiełczyński,  dyrektor biura bezpieczeństwa.

Do Grudziądza przybył na ten jubileusz Zbigniew Klawczyński, wiceprezes Zarządu Główngo PCK. Był też Zbigniew Wojanowski, prezes Zarządu Rejonowego PCK w Grudziądzu.  

W imieniu prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego listy gratulacyjne wręczyła wiceprezydent Róża Lewandowska. – Krew jest potrzebna do ratowania zdrowia i życia. Nie wyprodukowano dotąd w żadnym laboratorium substancji zastępującej ten bezcenny lek, który każdy zdrowy człowiek może przekazać bez szkody dla swojego organizmu. Dziękuję wam za to, że oddajecie krew. Życzę zdrowia, siły i energii. Wasza postawa zasługuje na wielki szacunek i uznanie.

Podziękowania kierował do krwiodawców także starosta grudziądzki Adam Olejnik.

Prezes grudziądzkiego Klubu HDK PCK Grzegorz Radomski podkreślił: – Istniejemy już długo i będziemy działać dalej. Nasza historia nie kończy się. Mamy członków także z innych miast regionu i plany na przyszłość.

TEKST, FOT. I WIDEO: MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

60 lat ma grudziądzki Klub Honorowych Dawców Krwi Kolejarzy. Święto w „Leśniczówce”: wyróżnienie najlepszych, gratulacje i tort (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu