Akcja pomocy choremu na ostrą białaczkę Rafałowi odbyła się w marinie i Centrum Edukacji Ekologicznej. Ludzie otworzyli serca…

Mieszkańcy Grudziądza i okolic odpowiedzieli na apel organizatorów akcji wsparcia chorego na białaczkę Rafała. Przyszli do mariny i Centrum Edukacji Ekologicznej, gdzie trwała rejestracja do bazy dawców szpiku. Dochód z licytacji w CEE poszedł na leczenie i rehabilitację Rafała.

Pogoda nie zachęcała (było mokro i dżdżysto) ale grudziądzanie i mieszkańcy okolic stawili się w marinie i Centrum Edukacji Ekologicznej, aby pomóc Rafałowi, który zmaga się z ostrą białaczką. Poszukuje bliźniaka genetycznego, bo ratunkiem przed nowotworem jest przeszczep szpiku.

Dzień dawcy szpiku był okazją do zarejestrowania się w bazie Fundacji DKMS i stworzyć więcej szans na znalezienie dawcy przez Rafała.

W Centrum Edukacji Ekologicznej w Grudziądzu licytowano wiele voucherów, nagród, atrakcyjnych przedmiotów i gadżetów.

To był ciekawie i pożytecznie spędzony czas w kontakcie z przyrodą. Można było coś zjeść np. zupę przygotowaną przez Koło Gospodyń Wiejskich z Zarośla lub upieczoną nad ogniskiem kiełbaskę. Panowie prowadzący Cafe Fado w Grudziądzu znów okazali się niezastąpieni – częstowali grzańcem, kawą i herbatą.

(marz) 

Koło Gospodyń Wiejskich Komysze z Zarośla.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Akcja pomocy choremu na ostrą białaczkę Rafałowi odbyła się w marinie i Centrum Edukacji Ekologicznej. Ludzie otworzyli serca…

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu