Akt erekcyjny pod budowę magazynu dla banku żywności Caritasu wmurowano przy ul. Lotniczej w Grudziądzu. Hala za 6,5 mln zł. powstanie do końca roku

Wielki, nowoczesny magazyn jest niezbędny w działalności Caritasu Diecezji Toruńskiej. Gromadzona w nim będzie żywność dla obywateli Polski i dla osób z Ukrainy, w tym uchodźców, którzy znaleźli w Polsce schronienie przed wojną.

W uroczystości na placu budowy wzięli udział m.in. ksiądz biskup Diecezji Toruńskiej Wiesław Śmigiel, prezes Rządowego Centrum Legislacji Krzysztof Szczucki, senator Ryszard Bober, wicewojewoda Józef Ramlau, przewodniczący Rady Miejskiej w Grudziądzu Łukasz Kowarowski, wiceprezydent Szymon Gurbin i inni samorządowcy, przedstawiciele Kościoła i służb mundurowych.

– Jeśli chrześcijańskiej wierze brak jest miłości bliźniego i jeśli miłość ta nie przynosi konkretnych rezultatów, to wówczas nie możemy o tej wierze powiedzieć, że jest prawdziwa, pełna i szczera, podczas gdy taka tylko wiara może ludzkiemu życiu nadawać jedyny i niepowtarzalny sens – to słowa prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego przekazane w liście gratulacyjnym odczytanym na uroczystości i przekazanym na ręce przedstawicielstwa Caritas Diecezji Toruńskiej.

W uroczystości przy ul. Lotniczej w Grudziądzu uczestniczyli także przedstawiciele środowisk ukraińskich.

Koszt budowy hali magazynowej o powierzchni 800 metrów kwadratowych i wysokości 11 metrów wyniesie 6,5 miliona zł. W tym ponad 4 miliony zł. to dotacja unijna przekazana przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego. Wielki magazyn ma powstać do końca 2023 roku. Będą w nim m.in. chłodnie i mroźnie.

– W czasie, gdy prowadząc działalność charytatywną musieliśmy zwiększyć pomoc o wsparcie uchodźców wojennych z Ukrainy, pojawiły się problemy logistyczne. Zbyt małe okazały się powierzchnie magazynowe Caritasu Diecezji Toruńskiej – objaśniał ks. Artur Jankowski z Centrum Caritas w Grudziądzu. – Budowa nowej hali magazynowej jest niezbędna.

To drugi tak nowoczesny magazyn żywności. Podobny obiekt powstał w Jarużynie.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Akt erekcyjny pod budowę magazynu dla banku żywności Caritasu wmurowano przy ul. Lotniczej w Grudziądzu. Hala za 6,5 mln zł. powstanie do końca roku

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu