„Arkadia – seans lamentacyjny bez słów” Teatru KTO z Krakowa obejrzymy w Grudziądzu 25 marca. Sztuka inspirowana poezją Różewicza

Festiwal w Grudziądzu trwa! Sobotnie przedstawienie poprzedzi uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Adres gratulacyjny otrzyma Hanna Dasiewicz, laureatka Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Jest prezent dla widzów: kupując dwa bilety na sobotni spektakl zapłacicie za jeden!  

           Czas na kolejną odsłonę Grudziądzkiej Wiosny Teatralnej „7 Grzechów Głównych”. Po Testamencie Marii” i DKF-ie z filmem Blisko” zaprezentuje się Teatr KTO z Krakowa.

Międzynarodowy Dzień Teatru świętujemy 27 marca, ale w Grudziądzu obchodzimy go już w sobotę. Przed festiwalowym spektaklem odczytane zostanie orędzie napisane przez ukraińską reżyserkę Svitlanę Oleshko, która od wybuchu wojny na Ukrainie mieszka w Polsce i pracuje w Teatrze Polskim im. A. Szyfmana w Warszawie. Orędzie odczyta grudziądzki aktor i reżyser Zbigniew Kulwicki.

Jaki spektakl proponuje nam Teatr KTO z Krakowa?

„ARKADIA – seans lamentacyjny bez słów” to sztuka zainspirowana poezją Tadeusza Różewicza. Opowiada wszystkich etapach życia. Dzięki impresyjnym obrazom, pełnym ruchu, kolorów i dźwięków możemy na chwilę zwolnić i dostrzec to co jest naprawdę ważne. W wielu momentach będziemy śmiać się w głos, w innych zrobi się nostalgicznie.

            Reżyser Jerzy Zoń skłania do wszechwidzenia. W groteskowej formie demaskuje czas teraźniejszy jako wybornego mordercę przeszłości. Nieodparte poczucie tęsknoty – za światem, sztuką, sobą samym  towarzyszy widzom od pierwszej do ostatniej sceny.  Komiczne i tragikomiczne obrazy tworzą melancholijny dystans wobec przemijania.

Występują: Magdalena Dymsza, Paulina Lasyk, Grażyna Srebrny-Rosa, Marta Zoń, Sławomir Bendykowski, Aleksander Kopański / Krzysztof Cybulski, Tomasz Łukawski, Franciszek Muła, Szymon Pater, Mieszko Syc.

Scenariusz, reżyseria, opracowanie muzyczne: Jerzy Zoń
Ruch sceniczny, choreografia: Eryk Makohon
Kompozycja utworu „Viva la arcadia”: Michał Warmusz
Aranżacja utworu „Rezerwa”: Janusz Grzywacz
Scenografia: Marek Braun, Jerzy Zoń
Kostiumy: Jolanta Łagowska-Braun, Elżbieta Kwasek

Początek spektaklu 25 marca (sobota) o godz. 19.00. Cena biletów 80 i 70 zł.  

Spektakl „Arcadia” powstał w ramach projektu Teatru KTO „Cztery odcienie teatru”, współfinansowanego z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG) 2014-2021, Program Kultura, Działanie 2 Poprawa dostępu do kultury i sztuki.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

„Arkadia – seans lamentacyjny bez słów” Teatru KTO z Krakowa obejrzymy w Grudziądzu 25 marca. Sztuka inspirowana poezją Różewicza

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu