Autobus MAN z grudziądzkiego MZK przekazany został gminie Verba na Ukrainie. Posłuży w niesieniu pomocy poszkodowanym żołnierzom   

Grudziądz sprezentował dziś autobus miejski – taborowy MAN nr 357  ukraińskiej gminie Verba w obwodzie równieńskim.

Pojazd przekazany został w zajezdni autobusowej grudziądzkiego MZK przy ul. Składowej 21 w Mniszku.

MAN będzie używany docelowo przez ukraińską armię do celów związanych z niesieniem pomocy żołnierzom poszkodowanym w wyniku działań wojennych.

W konferencji w zajezdni wzięli udział przedstawiciele MZK Grudziądz z prezesem Pawłem Maniszewskim, pełnomocnik gminy Verba i  przedstawiciele władz lokalnych.

– Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w tę szlachetną inicjatywę. To bardzo ważne, by wspierać naszych sąsiadów za wschodnią granicą – powiedział Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.

Prezes MZK w Grudziądzu Paweł Maniszewski objaśniał: –  Nie sposób było odmówić prośbie o pomoc, o którą zwróciła się pani wójt gminy Verba. Cieszymy się, że możemy chociaż w ten skromny sposób pomóc walczącej Ukrainie.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Autobus MAN z grudziądzkiego MZK przekazany został gminie Verba na Ukrainie. Posłuży w niesieniu pomocy poszkodowanym żołnierzom   

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu