Autobusem ze stolicy przyjechali do Grudziądza liderzy Lewicy. Posadzili nad Wisłą dwie lipy. Pomogli im prezydent Maciej Glamowski i szef Rady Miejskiej Łukasz Kowarowski (zdjęcia)  

Lewica w Trasie! Podczas konferencji prasowej na bulwarach w Grudziądzu o programie wyborczym mówiły: Joanna Scheuring Wielgus i Anna Maria Żukowska. Zaprezentował się kandydujący z ostatniego miejsca Mateusz Orzechowski (Młoda Lewica). Był też znany polityk Krzysztof Gawkowski. 

Ponieważ ważnym elementem programu wyborczego Lewicy jest ekologia i ochrona przyrody, posadzone zostały w Grudziądzu dwie całkiem spore lipy. W pobliżu tych drzew, które wcześnie sadzili burmistrzowie miast partnerskich Grudziądza.

Dwie lipy posadzone zostały na grudziądzkich bulwarach, które w ostatnich latach z betonowej pustyni zmieniły się w oazę roślin – drzewek, krzewów, kwiatów i traw.

W ostatnich latach na bulwarach nad Wisłą posadzono: 60 drzew, prawie 1800 krzewów, 8,5 tysiąca bylin i traw ozdobnych oraz 1,6 tysiąca roślin cebulowych.

TEKST, FOT. I WIDEO: MARYLA RZESZUT

Zobaczcie, jak sadzili drzewa na bulwarach liderzy Lewicy i władze Grudziądza:

Najpierw trzeba było wyciągnąć drzewo ze sporej donicy, co nie było proste…
Joanna Scheuring Wielgus przekazuje łopatę Krzysztofowi Gawkowskiemu.
Mateusz Orzechowski (trzeci od lewej).

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Autobusem ze stolicy przyjechali do Grudziądza liderzy Lewicy. Posadzili nad Wisłą dwie lipy. Pomogli im prezydent Maciej Glamowski i szef Rady Miejskiej Łukasz Kowarowski (zdjęcia)  

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu