„Autoportret czyli portret własny”- wystawę najlepszych prac konkursu ogólnopolskiego oglądajcie na Rynku w Grudziądzu (zdjęcia)

Konkurs już po raz ósmy zorganizowało Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Grudziądzu. Pomysłodawcą konkursu artystycznego i kuratorem ekspozycji jest Marek Fijałkowski, grudziądzki malarz i pedagog. Wspiera go Arkadiusz Elszkowski, dyrektor OPP.

Co roku na ten konkurs nadsyłane są do Grudziądza tysiące prac z całego kraju. W tej edycji nadesłano 1871 autoportretów z 253 szkół i placówek edukacyjnych z różnych krańców Polski. Nagrodzono i wyróżniono 28. Warto obejrzeć tę wystawę i przekonać się osobiście jak widzą sami siebie autorzy najlepszych autoportretów.

Patronat honorowy nad ekspozycją objął Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.  

W dzisiejszym otwarciu wystawy plenerowej na Rynku uczestniczyła Róża Lewandowska, wiceprezydent Grudziądza. – Zwróciłam uwagę na bardzo wysoki poziom artystyczny prezentowanych prac. To nie tylko namacalny dowód imponujących umiejętności, ale również świadectwo niepospolitej wrażliwości młodych twórców – komentowała wyeksponowane w centrum Grudziądza prace. – Bardzo dziękuję za cenną inicjatywę wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia konkursu i przygotowania pięknej wystawy.  

Jak jest idea konkursu organizowanego przez OPP w Grudziądzu?

Celem jest stworzenie autoportretu i opowiedzenie o sobie w dowolnej technice plastycznej. Autorzy prac sięgają po różne techniki. Są obrazy olejne, pastele, grafiki komputerowe, collage, grafiki warsztatowe a także formy przestrzenne jak rzeźby, instalacje czy asamblaż. Konkurs kierowany jest do dzieci, młodzieży, a także do kształcących się  osób dorosłych. Uczestnicy mają od 5 do 26 lat. Prace oceniane są w 4 kategoriach wiekowych.  

Autorzy autoportretów odsłaniają w tych pracach swoją osobowość. Nie jest to łatwe ani proste, wymaga odwagi i szczerego podejścia do tematu. Mówią swojemu otoczeniu, jacy są naprawdę.  

W komisji konkursowej pracuje środowisko uznanych grudziądzkie artystów i twórców w dziedzinie malarstwa, rzeźby, fotografii, architektury, architektury krajobrazu.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

„Autoportret czyli portret własny”- wystawę najlepszych prac konkursu ogólnopolskiego oglądajcie na Rynku w Grudziądzu (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu