Budowa strażnicy w Grudziądzu przebiega planowo. Wiceminister Tomasz Szymański i prezydent Maciej Glamowski monitorują inwestycję

Tomasza Szymańskiego porwała wielka polityka, ale nie zapomina on o Grudziądzu. Zawitał na budowie nowej strażnicy, by sprawdzić, jak postępują prace. Podkreślił, że będzie walczyć, aby nie zabrakło środków na budowę.

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Tomasz Szymański wraz z Maciejem Glamowskim, prezydentem Grudziądza oprowadzeni zostali po sprawnie prowadzonej inwestycji. Towarzyszył im mł. bryg. mgr inż. Tomasz Zdrojewski, zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej.  

Planowany termin ukończenia inwestycji to grudzień 2024 roku. Jej wartość sięga 21 milionów zł.

– W budżecie na 2024 rok mieliśmy zarezerwowane środki na wykonanie drogi łączącej ulicę Karabinierów z Łyskowskiego. Miasto wybuduje ten bardzo potrzebny dojazd do nowej strażnicy – przypomina Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Budowa strażnicy przebiega planowo. Wszystko wskazuje na to, że wykonawca zdąży z jej oddaniem do końca roku.

Wiceminister Tomasz Szymański z uznaniem mówi o prowadzonych pracach na budowie strażnicy w Grudziądzu. Podkreśla: – Na tę inwestycję potrzebne są pieniądze i tego będziemy pilnować.

Nowa siedziba dla grudziądzkich strażaków będzie jedną z najnowocześniejszych w Polsce. Jest to strategiczna inwestycja nie tylko dla miasta, ale dla regionu. Umożliwi szybsze reagowanie nie tylko na pożary ale inne żywioły i zapewni wyższy standard akcji ratowniczych.

(marz)

Porównajcie, jak wygląda budowa obecnie a na jakim etapie była pod koniec sierpnia 2023 roku.

Budowa strażnicy w Grudziądzu – stan na koniec sierpnia 2023 roku.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Budowa strażnicy w Grudziądzu przebiega planowo. Wiceminister Tomasz Szymański i prezydent Maciej Glamowski monitorują inwestycję

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu