Dobre wieści: 2. miejsce w Polsce zajął Grudziądz w konkursie „Miasto z klimatem” w kategorii miast powyżej 70 tys. mieszkańców

Od Grudziądza lepszy w tej kategorii polskich miast okazał się tylko Koszalin. Grudziądz wyprzedził m.in. Nowy Sącz, który zajął 3. miejsce. Konkurs ogłosiło i przeprowadziło Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Projekt „Energooszczędna dystrybucja ciepła w Grudziądzu” został oceniony wysoko i w gronie miast powyżej 70 tysięcy mieszkańców zajął drugie miejsce.

Jak odebrał ten sukces Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza? – To wspaniała wiadomość. Nagroda Ministra Klimatu i Środowiska jest wyraźnym sygnałem, że Grudziądz należy do grona miast wprowadzających innowacyjne rozwiązania, co minimalizuje szkodliwy wpływ na klimat. To wielki sukces wszystkich grudziądzan – podkreśla prezydent. – Jest to zarazem dowód, że pomimo wielu bieżących trudności nie przestajemy troszczyć się o sprawy ważne dla naszej wspólnej przyszłości.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Dobre wieści: 2. miejsce w Polsce zajął Grudziądz w konkursie „Miasto z klimatem” w kategorii miast powyżej 70 tys. mieszkańców

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu