Były minister Cezary Grabarczyk i grono polityków na dworcu w Grudziądzu: – Kiedyś ważny węzeł kolejowy, dziś jest peryferyjny, bo remonty torowisk trwają w nieskończoność     

– Modernizacja dworca kolejowego w Grudziądzu opóźnia się. Latami wloką się także remonty ważnych odcinków tras, co w dużym stopniu wyklucza Grudziądz z częstych, dobrych połączeń w regionie –  sygnalizowała dziś problem na dworcu w Grudziądzu spora grupa polityków z posłami Cezarym Grabarczykiem i Tomaszem Szymańskim, senatorem Leszkiem Czarnobajem i Kamilem Heyką szefem struktur wojewódzkich Nowoczesnej.

Remont potrzebnej także Grudziądzowi trasy kolejowej z Gardei przez Kwidzyn do Malborka  trwa dłużej niż wybudowanie całego odcinka linii kolejowej 301 (307 km). Remont ciągnie się już 5 lat i 10 miesięcy. Trasa 301 składająca się z 2 torów i trakcji elektrycznej powstała w 5 lat i 8 miesięcy – takie dane przekazał Kamil Heyka. Przypomniał też: – Dokładnie 5 lat i 3 tygodnie temu odjechał z Grudziądza ostatni pociąg do Kwidzyna.

A były minister, obecnie poseł Cezary Grabarczyk komentował:

Na zdjęciu, od prawej: Cezary Grabarczyk, Paweł Napolski i Michał Czepek. FOT. MARYLA RZESZUT

O tym, że PKP i PLK odwlekają inwestycje w naszym regionie a zwłaszcza te dotyczące Grudziądza, mówili dziś politycy na dworcu kolejowym. Senator Leszek Czarnobaj wspominał, jak w czasie studiów przez Grudziądz dojeżdżał do Poznania i podziwiał grudziądzki dworzec, o wiele ładniejszy niż w Kwidzynie. – Dziś jest odwrotnie, Kwidzyn ma ładny dworzec a grudziądzki pilnie wymaga remontu…

Podczas briefingu na dworcu w Grudziądzu był też Michał Czepek, radny sejmiku woj. kujawsko-pomorskiego i Paweł Napolski, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Grudziądzu.

TEKST, WIDEO I FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Były minister Cezary Grabarczyk i grono polityków na dworcu w Grudziądzu: – Kiedyś ważny węzeł kolejowy, dziś jest peryferyjny, bo remonty torowisk trwają w nieskończoność     

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu