Chcesz poprawić sobie nastrój? Obejrzyj w teatrze ekspozycję rysunków Jerzego Czapiewskiego. Kilka na naszych zdjęciach!

Wystawa rysunków satyrycznych artysty z Torunia może rozbawić. Otwarta w foyer teatru w Grudziądzu warta jest obejrzenia.

Wystawa rysunków Jerzego Czapiewskiego „W kadrze satyry” w foyer grudziądzkiego teatru.

60-letni artysta plastyk Jerzy Czapiewski  ma odbiorcom sztuki sporo do powiedzenia. Jest znakomitym obserwatorem życia i ludzi, zabawnych sytuacji, groteskowych wydarzeń.

Mówi o sobie: – Rysowanie to dla mnie najlepsza terapia i pomysł na życie – to kraina pełna niespodzianek i zaskakujących sytuacji… Pomysły przelane na papier to szelest i zapach kartek, zgrzyt narzędzi tworzący niepowtarzalny klimat. To także gorzkie pomyłki, błędy i korekty wcześniejszych prac… Lubię rysować. Codziennie muszę coś zostawić na kartce, bo wtedy dzień nie jest stracony.   

Jerzy Czapiewski studiował na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu w pracowni wypukłodruku prof. Ryszarda Krzywki. Zajmuje się rysunkiem, grafiką, malarstwem, rysunkiem prasowym i edukacją artystyczną. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków i Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury. Ma na koncie kilkanaście wystaw indywidualnych. Uczestniczył w ponad 100 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Mieszka i pracuje twórczo w Toruniu, a latem w Borach Tucholskich. Jest stypendystą Ministerstwa Kultury i Sztuki.

Kuratorem wystawy jest Ewa Grzeszczuk.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Chcesz poprawić sobie nastrój? Obejrzyj w teatrze ekspozycję rysunków Jerzego Czapiewskiego. Kilka na naszych zdjęciach!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu