Chorym potrzebna jest krew, lek niezastąpiony. Centrum przy ul. Szpitalnej 5 w Grudziądzu czeka na krwiodawców

Radny Krzysztof Misiewicz (ratownik medyczny) najlepiej wie, jak potrzebna jest krew dla ratowania zdrowia i życia. Dlatego przypomina o tym, że zapotrzebowanie na ten lek jest w Grudziądzu bardzo duże.

A zapotrzebowanie na bezcenny lek może być większe, jako że rozpoczęły się wakacje, wzmożone podróże i – niestety – wypadki komunikacyjne.
– Wakacje to z jednej strony czas nieco mniejszej aktywności stałych dawców, ale też okres częstych wyjazdów na urlopy, weekendy. Trzeba się liczyć z większą liczbą wypadków, a więc krew będzie bardzo potrzebna – mówi prezydent Grudziądza Maciej Glamowski, który popiera akcję honorowego oddawania krwi. – To najcenniejszy lek, ratujący ludzkie życie i zdrowie, dlatego serdecznie i gorąco zachęcam wszystkich do oddawania krwi. Także naszą bardzo aktywną młodzież. Zawsze będę wspierać i promować każdą tego typu inicjatywę, ponieważ krwiodawstwo to nieoceniona pomoc, jaką niesiemy drugiemu człowiekowi.

Akcję, na apel Krzysztofa Misiewicza, poparł także poseł Tomasz Szymański.

W Grudziądzu bardzo poprawiły się warunki oddawania krwi. Otwarte zostało nowoczesne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy – Terenowy Oddział w Grudziądzu przy ul. Szpitalnej 5.  Tel. 56 – 663 72 74. Czynne w poniedziałki od godz. 7.30 do 17.00 oraz w środy, czwartki i piątki od godz. 7.30 do 12.30.

(marz)

Nowe Centrum powstało przy ul. Szpitalnej 5 w Grudziądzu, w pobliżu „starego” szpitala. FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Chorym potrzebna jest krew, lek niezastąpiony. Centrum przy ul. Szpitalnej 5 w Grudziądzu czeka na krwiodawców

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu