Co z zagospodarowaniem placu z ruinami po Zakładach Mięsnych w Grudziądzu? Projekt uchwały w tej sprawie na najbliższej sesji Rady Miejskiej

Jest bliżej o kolejny krok do zagospodarowania terenu po Zakładach Mięsnych w Grudziądzu. Radni podczas obrad zajmą się projektem uchwały mówiącej o inwestycji planowanej na parceli z ruinami w centrum miasta…

Tak ma wyglądać stylowe osiedle planowane na terenie po Zakładach Mięsnych w Grudziądzu.

Właściciel terenu po byłych Zakładach Mięsnych w Grudziądzu mieszka za granicą a reprezentują go przedstawiciele z Warszawy. Inwestycja nie jest łatwa i prosta, gdyż konserwator zabytków wymaga zachowania niektórych fragmentów starych budynków i murów. O wiele łatwiej byłoby wybudować bloki jak na wielu osiedlach, na oczyszczonym ze starej zabudowy terenie. Tego zrobić jednak nie można, gdyż pozostałości po Zakładach Mięsnych podlegają ochronie konserwatora zabytków.

Co zatem można zrobić? Inwestor skorzysta z zapisów zawartych w specustawie mieszkaniowej, tzw. lex deweloper, która upraszcza procedury w przypadku inwestycji mieszkaniowych na terenach poprzemysłowych.

– Przybliżamy się do urzeczywistnienia zapowiadanych przez nas wcześniej planów, aby w tym miejscu powstało stylowe osiedle mieszkaniowe a zarazem zaniedbany od lat teren zyskał nowy, atrakcyjny wygląd – informuje Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Liczę na to, że za tydzień radni opowiedzą się za przyjęciem tej uchwały.

Wizualizacje ilustrujące planowane osiedle mieszkaniowe po Zakładach Mięsnych w Grudziądzu stają się coraz bardziej realne. Doczekają się realizacji.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Co z zagospodarowaniem placu z ruinami po Zakładach Mięsnych w Grudziądzu? Projekt uchwały w tej sprawie na najbliższej sesji Rady Miejskiej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu