Długa Majówka w Grudziądzu to wydarzenia patriotyczne, kulturalne i sportowe. 2 maja – Dzień Flagi: marsz z biało-czerwoną sprzed starostwa na Rynek (program)

30 kwietnia otwarta zostanie na Plantach wystawa 20 lat Grudziądza w UE”. 1 maja – Półmaraton B. Malinowskiego. W czwartek, 2 maja o godz. 12.00 wyruszy na Rynek wspólny marsz mieszkańców z flagą narodową. O godz. 15.00 rozpocznie się w Parku Miejskim Europejski Piknik Rodzinny. Co jeszcze czeka nas w majowy weekend? Sprawdźcie program.

Marsz ze 100-metrową, biało-czerwoną flagą narodową rozpocznie się na Plantach przed starostwem powiatowym w Grudziądzu o godz. 12.00. Przejdzie na Rynek Główny. Do udziału w marszu zaprasza prezydent Grudziądza Maciej Glamowski.

Koncerty, piknik rodzinny, zwiedzanie Cytadeli i wiele więcej czeka na uczestników podczas długiego, majowego weekendu. To czas  wspólnego świętowania i celebrowania naszej dumy narodowej i jedności.

Już 30 kwietnia o godz. 12.00 otwarta zostanie na Plantach przed starostwem powiatowym wystawa fotogramów 20 lat Grudziądza w Unii Europejskiej”. 1 maja o godz. 11.00 ze stadionu Centralnego przy ul. Piłsudskiego wystartują uczestnicy Półmaratonu im. Bronisława Malinowskiego Grudziądz – Rulewo.

2 maja od godz. 15.00 w Parku Miejskim im. P. Janowskiego rozpocznie się Europejski Piknik Rodzinny. Zagra Grudziądzka Orkiestra Dęta.

3 maja (piątek) świętować będziemy 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. O godz. 9.45 złożone zostaną kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego na pl. Niepodległości. O godz. 10.00 rozpocznie się w Bazylice Kolegiackiej msza święta w intencji Ojczyzny. Uczestnicy obchodów przejdą na Rynek, gdzie o godz. 11.00 rozpocznie się występ artystyczny młodzieży z II LO a o godz. 11.15 przed pomnikiem Żołnierza Polskiego – uroczystość patriotyczna z ceremoniałem wojskowym.

Także 3 maja w godzinach 11.00 – 15.00 Cytadela Twierdza Grudziądz przy ul. Czwartaków 1 zaprasza na dzień otwarty. Dla zwiedzających otwarty też będzie w godz. 12.00 – 18.00 Fort Wielka Księża Góra przy Drodze Granicznej. W Muzeum im. ks. dra W. Łęgi przy ul. Wodnej odbędzie się koncert kameralny „Fascynacje muzyczne Europy XVIII i XIX wieku”. Początek o godz. 17.00.   

Na wszystkie wydarzenia Majówki wstęp jest wolny.

4 maja (sobota) w Grudziądzu, od godz. 8.30 na osiedlu Lotnisko ścigać się będą uczestnicy XXXIII Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego UCI o Puchar Prezydenta Grudziądza. Start i meta na ul. Kustronia.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Długa Majówka w Grudziądzu to wydarzenia patriotyczne, kulturalne i sportowe. 2 maja – Dzień Flagi: marsz z biało-czerwoną sprzed starostwa na Rynek (program)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu