Do września 2024 roku ma powstać przystanek kolejowy Grudziądz Rządz. Budowa trwa. Od 8 kwietnia jest autobusowa komunikacja zastępcza ze stacji Mniszek

Od 8 do 21 kwietnia na odcinku trasy kolejowej Grudziądz Mniszek – Grudziądz wprowadza się zastępczą komunikację autobusową. Jest to związane z budową nowego przystanku kolejowego Grudziądz Rządz (linia kolejowa 207).

Nowy przystanek Grudziądz Tuszewo jest jednym z trzech, jakie PKP PLK SA zaplanowały wybudować w Grudziądzu. Oddany do użytku jest też przystanek Grudziądz Śródmieście.

Przystanek Grudziądz Rządz powstaje nieopodal ul. Południowej. Koszt tej inwestycji to 2,5 miliona zł.

Oddanie do użytku przystanku Grudziądz Rządz ma nastąpić we wrześniu  2024 roku. PKP Polskie Linie Kolejowe SA zaplanowały również na ten rok budowę nowego, dogodnego także dla niepełnosprawnych, dojścia do przystanku Grudziądz Mniszek.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Do września 2024 roku ma powstać przystanek kolejowy Grudziądz Rządz. Budowa trwa. Od 8 kwietnia jest autobusowa komunikacja zastępcza ze stacji Mniszek

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu