Donald Tusk: – W Rządowym Centrum Legislacji zatrudniono 6 osób, które nie świadczyły pracy a „zarobiły” 900 tys. zł. Krzysztof Szczucki, były szef RCL: – Kieruję sprawę do prokuratury o fałszywe oskarżenia

Dziś na briefingu w siedzibie Koalicji Obywatelskiej w Grudziądzu Jakub Kopkowski, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej poruszył temat audytu w Rządowym Centrum Legislacji, kiedy to szefem był dr hab. Krzysztof Szczucki, obecny poseł PiS z okręgu toruńskiego.

– Wykazano nieprawidłowości, m.in. zatrudnienie 6 osób, które nie świadczyły pracy a zarobiły 900 tys. zł. – mówił Jakub  Kopkowski. – Jeśli doliczyć do tego 400 tys. zł. wydane na działalność prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji poza Warszawą to otrzymamy kwotę 1 milion 300 tys. zł. Wielu grudziądzan przeczytało ten audyt i kieruje do nas pytania czy to możliwe, by taki proceder miał miejsce. Jednak audyt jest szczegółowy i można w nim przeczytać np. to, że te 6 osób nawet nie logowało się do komputerów a jeśli się niektórzy logowali to np. na 3 godziny. Brakuje też wielu podpisów tych pracowników na liście obecności w pracy.

Te 6 osób zatrudnionych było w stworzonym przez Krzysztofa Szczuckiego wydziale edukacji i komunikacji. – Z audytu wynika, że osoby te świadczyły prace podczas kampanii Krzysztofa Szczuckiego, gdy ubiegał się o mandat posła do Sejmu RP z okręgu toruńskiego – komentuje Jakub Kopkowski. –  A są przepisy, w tym ustawa o pracownikach państwowych, zobowiązująca ich do neutralności politycznej.  

Sprawę tę ujawnił w miniony wtorek na konferencji prasowej premier Donald Tusk. Co na to poseł Krzysztof Szczucki? Twierdzi: – To kampania opcji rządzącej przeciw PiS. To agitacja wyborcza i manipulacja. Dużo w tym przeinaczeń i publicystyki. Kieruję zawiadomienia do prokuratury w sprawie fałszywych oskarżeń. Pierwsze już zostało skierowane do prokuratury Okręgowej w Warszawie a kolejne jest w przygotowaniu.

Krzysztof Szczucki podważa rzetelność dokumentów audytu, na które powołuje się Donald Tusk i twierdzi, że jest to próba odwrócenia uwagi od własnej nieudolności. Podkreśla, że w drugiej połowie listopada już nie był szefem Rządowego Centrum Legislacji i nie pełnił obowiązków w RCL. Krzysztof Szczucki jest posłem PiS do Sejmu RP. Ubiega się o mandat europosła.

Członkowie Koalicji Obywatelskiej w Grudziądzu przypominają, że zatrudnione przez K. Szczuckiego młode osoby spoza Grudziądza znalazły się też na listach PiS w Grudziądzu podczas niedawnych wyborów samorządowych. Kandydowali na miejscowych radnych. Nawet startowali z wysokiego, 2. miejsca, gdy grudziądzcy działacze PiS otrzymali numery 3. na liście.

23 maja w briefingu uczestniczyli też radni z klubu KO w Grudziądzu, wiceprezydent Grudziądza Tomasz Smolarek oraz radny sejmiku samorządowego Michał Czepek.

TEKST, FOT. I WIDEO: MARYLA RZESZUT

Michał Czepek, radny sejmiku samorządowego województwa kujawsko-pomorskiego:

Wiceprezydent Grudziądza Tomasz Smolarek.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Donald Tusk: – W Rządowym Centrum Legislacji zatrudniono 6 osób, które nie świadczyły pracy a „zarobiły” 900 tys. zł. Krzysztof Szczucki, były szef RCL: – Kieruję sprawę do prokuratury o fałszywe oskarżenia

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu