Dr Beata Sikorska z dyrektora IV LO na wicekuratora oświaty. Dziś wiceminister  Tomasz Szymański wręczył jej nominację (zdjęcia)

Uroczyste spotkanie połączone z konferencją prasową odbyło się w grudziądzkim Ratuszu.

Od lewej: Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza, wicekurator dr Beata Sikorska oraz wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Tomasz Szymański.

– Powołanie na kujawsko-pomorskiego wicekuratora oświaty otrzymuje wieloletnia dyrektor IV LO im. Kazimierza Wielkiego Beata Sikorska. Stanowisko to obejmie właściwa osoba, posiadająca wszelkie kompetencje do jego piastowania – mówił Tomasz Szymański, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji wręczając nominację. – Wierzę, że stworzycie wraz z Grażyną Dziedzic, kujawsko-pomorską kuratorką oświaty znakomity tandem, z korzyścią dla edukacji dzieci i młodzieży w naszym regionie. Nominację podpisała minister edukacji narodowej Barbara Nowacka.

Grażyna Dziedzic to wieloletnia, była dyrektorka III LO w Bydgoszczy.

Tomasz Szymański, który niedawno sam awansował na wiceministra w rządzie RP, gratulował dziś awansu dr Beacie Sikorskiej.

Nie krył dumy Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza: – Mamy w naszym mieście wykwalifikowane kadry, które z powodzeniem mogą zajmować poważne stanowiska w regionie a nawet rządzie. Pani dr Beata Sikorska – nauczycielka chemii – przez 21 lat była dyrektorką IV LO, zdobywając ogromne doświadczenie w kierowaniu placówką oświatową. Wielu absolwentów IV LO z lat wcześniejszych pamięta znakomitego nauczyciela matematyki Jana Sikorskiego, ojca pani Beaty. Cieszę się ogromnie, że ostatnio IV LO bardzo się rozwinęło. W tej kadencji wróciło do swojego poprzedniego gmachu, co pomaga temu liceum odbudować prestiż. Nie ma problemu z naborem. Jest popularne wśród młodzieży nie tylko z Grudziądza, także z okolicznych miejscowości. Jestem przekonany, że dr Beata Sikorska spełni oczekiwania i sprawdzi się jako wicekurator oświaty.

Wiceminister Tomasz Szymański zaznaczył, że rząd priorytetowo traktuje podwyżki dla nauczycieli. – Rządowi zależy na stabilności w oświacie. Wprowadzane przepisy mają mieć charakter trwały. Przez ostatnie 8 lat nauczyciele funkcjonowali w systemie zarządzanym centralnie. Nauczyciel ma być mentorem, autorytetem, nauczający w swobodny sposób a stabilność finansowa mu w tym pomoże. Zawód nauczyciela nie powinien być „z drugiego wyboru”, lecz prestiżową pracą.      

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Dr Beata Sikorska z dyrektora IV LO na wicekuratora oświaty. Dziś wiceminister  Tomasz Szymański wręczył jej nominację (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu