Dwie świątynie w Grudziądzu otrzymały dotacje na prace konserwatorskie: Bazylika Kolegiacka św. Mikołaja i Kościół Młodzieżowy

Dofinansowanie dla obu kościołów sięgnęło 69 procent wartości całych projektów.  

W Bazylice Mniejszej św. Mikołaja Biskupa wykonywane są prace przy gotyckich polichromiach i roboty przy części zachodniej elewacji.

W kościele Niepokalanego Serca NMP wykonane zostaną prace przy elewacji wschodniej.

Bazylika Kolegiacka św. Mikołaja w Grudziądzu otrzymała łącznie ponad 256 tysięcy złotych a  Kościół Młodzieżowy przeszło 295 tysięcy złotych. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego.

– Są to kolejne pieniądze, jakie w końcówce tego rozdania funduszy europejskich wzbogacają Grudziądz. Podziękowania za wsparcie tych grudziądzkich projektów należą się Samorządowi Województwa Kujawsko-Pomorskiego – podkreśla Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.

(marz)

FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Dwie świątynie w Grudziądzu otrzymały dotacje na prace konserwatorskie: Bazylika Kolegiacka św. Mikołaja i Kościół Młodzieżowy

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu