Dzieci z Polski i Ukrainy na wspólnej zabawie wśród dinozaurów (zdjęcia)

Maluchy z Niepublicznego Przedszkola „Krasnal” w Nowej Wsi oraz dzieci z Ukrainy przebywające w Grudziądzu integrowały się korzystając z atrakcji oferowanych przez Mega Park.

Pogoda i humory dopisały. 25 maluchów z przedszkola w Nowej Wsi oraz 25 dzieci mieszkających w hotelu KS „Start” aż pięć godzin spędziły przy wspólnej zabawie. Imprezę zorganizował Grudziądzki Bank Żywności.
– Od początku wojny na Ukrainie pomagamy jej ofiarom organizując zbiórki żywności i dostarczając ją na Ukrainę – mówi Hanna Szymańska, prezes zarządu Grudziądzkiego Banku Żywności. – Ponadto  wygraliśmy konkurs ogłoszony przez  Zrzeszenie Federacji Banków Żywności związany z integracją polsko-ukraińską, otrzymaliśmy grant i działamy. Rozpoczęliśmy od integracji dzieci, a za chwilę będziemy integrować z polskimi kobietami ich mamy.
Kolejne spotkanie 25 kobiet z Ukrainy i 25 kobiet z Grudziądza odbędzie się 26 lipca w hotelu Rad. Odbędą się tam warsztaty pod hasłem „Jak nie marnować żywności”, a następnie panie integrować się będą ze sobą podczas gry w kręgle.
W ramach projektu mającego na celu integrację polsko-ukraińską będą odbywały się jeszcze kolejne wydarzenia na marinie w Grudziądzu, ale także w Bydgoszczy, Toruniu i Świeciu. Wszystkie z inicjatywy Grudziądzkiego Banku Żywności.

Tekst i fot. (anette)                           

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Dzieci z Polski i Ukrainy na wspólnej zabawie wśród dinozaurów (zdjęcia)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu