Dzień Otwarty Twierdzy Grudziądz już 11 listopada! Będzie wystawa uzbrojenia, występy, zwiedzanie Cytadeli

W piątek, 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości – Dzień Otwarty Twierdzy Grudziądz. Bramy Cytadeli będą otwarte dla wszystkich chętnych od godziny 11.00 do 15.00.

Jest okazja do zwiedzenia jednych z najciekawszych fortyfikacji w Europie. W Twierdzy Grudziądz będzie co oglądać! Na majdanie: wystawę sprzętu i uzbrojenia oraz występy artystyczne. Przewidziane jest wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Przygotowana zostanie strzelnica z broni pneumatycznej. Przybędą grupy rekonstrukcji historycznej.

Do dyspozycji zwiedzających będą przewodnicy po Cytadeli. Grupy będą ruszały z punktu zbiórki co 15-20 minut.

Chętni będą mogli sprawdzić swoją odwagę na katapulcie.

O godz.13.00 z Cytadeli wystartuje Bieg Niepodległości.

Przewidziane są różne atrakcje dla dzieci i dorosłych.

Na Cytadelę zapraszają 11 listopada organizatorzy: 13. Wojskowy Oddział Gospodarczy, Urząd Miejski w Grudziądzu i  Wojskowe Stowarzyszenie Kulturalno – Edukacyjne Rawelin. Zmotoryzowani będą mogli wjechać na parking wewnątrz Cytadeli.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Dzień Otwarty Twierdzy Grudziądz już 11 listopada! Będzie wystawa uzbrojenia, występy, zwiedzanie Cytadeli

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu