Dziś na sesji Rady Miejskiej padło pytanie, dlaczego kilkuset nauczycieli w Grudziądzu otrzymało w styczniu za niskie pensje?

Radny PiS Marek Czepek mówił: – Za mało dostali. Wynagrodzenia wyniosły 3 690 zł. brutto a dla nauczycieli mianowanych 3 890 zł. brutto czyli odpowiednio o ponad 300 zł. i 500 zł. za mało – tłumaczył.

Róża Lewandowska, wiceprezydent Grudziądza: – To wstyd, żeby nauczyciele zarabiali poniżej najniższego wynagrodzenia… FOT. MARYLA RZESZUT

Sprawę wyjaśniała Kamila Melkowska Lemke, dyrektor wydziału edukacji Urzędu Miejskiego w Grudziądzu: –  Nauczyciele otrzymają spłaty wstecz za styczeń. Nie było dotąd podpisane rozporządzenie ministra w tej sprawie. Podwyżki, według naszej wiedzy, mają obowiązywać od 1 stycznia 2024 roku.

Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski dodał, że stawki, jakie przysługują poszczególnym grupom nauczycieli, ustala ministerstwo a nie lokalny samorząd. Wiceprezydent Róża Lewandowska zaznaczyła: – Nigdy dotąd nie było sytuacji, żeby nauczyciel zarabiał mniej niż wynosi minimalne wynagrodzenie. Jest to wina poprzednich rządów, że dopuściły do tego. To jest po prostu wstyd!

Ponieważ ustawa budżetowa państwa została przez prezydenta RP podpisana, wynagrodzenia uwzględniające podwyżki od stycznia tego roku powinny być nauczycielom wypłacone.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Dziś na sesji Rady Miejskiej padło pytanie, dlaczego kilkuset nauczycieli w Grudziądzu otrzymało w styczniu za niskie pensje?

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu