Elektryczny blues na grudziądzkim Rynku zabrzmiał w sobotę. Wystąpił zespół „Tortilla”. Było nastrojowo

To muzyczna propozycja festiwalu „Lato na Starym Mieście” w Grudziądzu?  W sobotę (6 sierpnia) wieczorem na Rynku zagrał bluesowy zespół „Tortilla”.

Bluesowy zespół „Tortilla” gra żywiołowo i ma bardzo dobry kontakt z publicznością.

„Tortilla” to laureat festiwalu Rawa Blues. Znany jest z dokonań bluesowych. Jako jeden z nielicznych w Polsce gra autentyczny blues elektryczny. Zespół ten ponad 1300 razy występował na najważniejszych krajowych festiwalach bluesowych oraz koncertach w całej Polsce. Wielokrotnie gościł za granicą, m.in. w Holandii, Francji, Niemczech, Słowacji, na Węgrzech, Litwie, Ukrainie, Białorusi.

Czerpie z bluesowych korzeni, jednak podąża własną, niebanalną drogą. Efekt? Unikatowy styl, szanujący tradycje czarnoskórych wykonawców, rock’n’rollową energię typową dla białych muzyków i jazzowy puls.

Największy atut zespołu to żywiołowe koncerty i znakomity kontakt z publicznością.

Zespół ten występował na Przystanku Woodstock przed wielotysięczną publicznością jak również w kameralnych klubach jazzowych, np. krakowskiej Piwnicy Pod Baranami, lubelskim Hadesie, warszawskiej Piwnicy Pod Harendą, Blue Note w Getyndze i Poznaniu.

Skład zespołu:  Pola – śpiew,  Marta Ulatowska – śpiew, Maurycy Męczekalski – gitara,
Tomasz Przymorski – gitara basowa, Jacek Karpowicz – harmonijka ustna, Jarosław Koźbiał – perkusja.

Początek koncertu na Rynku w Grudziądzu 6 sierpnia o godz. 19.00. W razie niepogody koncert odbędzie się w klubie Akcent. Wstęp wolny.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Elektryczny blues na grudziądzkim Rynku zabrzmiał w sobotę. Wystąpił zespół „Tortilla”. Było nastrojowo

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu