Eskapada od OPEC-u do zajezdni tramwajowej

Fot. Na zakończenie „Eskapady” – wizyta w zabytkowej zajezdni tramwajowej w Grudziądzu.

To siódma akcja z cyklu „Eskapada. Poznaj swój region z przewodnikiem”. Kiedy? W weekend 23 – 24 kwietnia. Cel: dotarcie do nowych, niedostępnych na co dzień miejsc.

Jest to prawdziwa gratka dla miłośników historii, ciekawych swojego miasta i nowych, atrakcyjnych miejsc w regionie. Organizuje ją Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Przewidziane są trzy atrakcje „Eskapady” przygotowane przez Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku oraz Informację Turystyczną w Grudziądzu.

Zacznie się w sobotę, 23 kwietnia o godz. 9.00 zwiedzaniem grudziądzkiego OPEC-u. Kto jest ciekaw, jak działa system ciepłowniczy w Grudziądzu, co to jest pelet i skąd się bierze ciepło w domu, zwiedzanie OPEC-u da odpowiedzi na te pytania.

Także w sobotę, o godz. 11.00 historyk Mariusz Żebrowski oprowadzi po zabytkowym budynku Wyższej Szkoły Realnej, przy ul. Sienkiewicza 22 (obecnie funkcjonuje tam IV Liceum Ogólnokształcące). We wnętrzach neogotyckiego budynku zachowały się prawdziwe skarby m.in. oryginalne płytki podłogowe, drzwi do auli czy malowany herb województwa pomorskiego.

24 kwietnia – niedziela przeznaczona jest na zwiedzanie zabytkowego gmachu zajezdni tramwajowej a później przejażdżkę tramwajem uliczkami starego miejsca. Opiekunem grupy będzie Maciej Wiśniewski grudziądzki przewodnik, pracownik MZK.

Sprawdźcie, czy są jeszcze miejsca. Zapisy dla uczestników ruszyły 8 kwietnia od godz. 9.00 , poprzez formularz rejestracyjny, na specjalnie przygotowanej stronie internetowej: : https://eskapada-z-przewodnikiem.pl/ . Liczba miejsc ograniczona. Udział jest bezpłatny.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Eskapada od OPEC-u do zajezdni tramwajowej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu