Gala w teatrze. Malarz Franciszek Maśluszczak otrzymał w Grudziądzu ogólnopolską Nagrodę im. ks. prof. Janusza Pasierba

Grudziądz przyznaje tę szczególną nagrodę twórcom kultury, którzy w swoim życiu, działalności społecznej i artystycznej krzewią wartości chrześcijańskie i humanistyczne.

W tym roku Nagrodę im. ks. prof. Janusza Pasierba otrzymał Franciszek Maśluszczak, wybitny malarz, wykładowca w Katedrze Malarstwa i Rysunku na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Namalował kilkaset obrazów, tysiące rysunków i szkiców.  

Zdobywał nagrody w licznych wystawach krajowych i zagranicznych. Jego obrazy olejne, grafiki i rysunki znajdują się w kolekcjach wielu muzeów.  

Uroczystą galę w teatrze uświetnił koncert, w którym wystąpili: Justyna Gęsicka – mezzosopran, Krzysztof Zimny – tenor i Michał Kuzimski – fortepian.  

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Gala w teatrze. Malarz Franciszek Maśluszczak otrzymał w Grudziądzu ogólnopolską Nagrodę im. ks. prof. Janusza Pasierba

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu