Z jeziora Tarpieńskiego w Grudziądzu wypływa słynny kanał Trynka. Zobaczcie, w którym miejscu? (Zdjęcia)

Pływając kajakiem, łódką lub rowerem wodnym po jeziorze Tarpieńskim zatrzymajcie się na chwilę przy śluzie i zobaczcie, skąd wypływa kanał Trynka w kierunku centrum Grudziądza! (W ogóle początek bierze z rzeki Osy w Kłódce. Przepływa przez jezioro). Trynka to sztuczny ciek o długości 10 km.

Zaczynając wodną wycieczkę po jeziorze Tarpieńskim można wyruszyć z plaży miejskiej Tarpno.

Płynąc wzdłuż akwenu zauważymy bez trudu niebieski mostek. Tam jest śluza. Właśnie stąd kanałem Trynka można – teoretycznie – popłynąć do miasta, przez osiedle Tarpno, przez Ogród Botaniczny – do Młyna na al. 23 Stycznia. Były już spływy kajakowe wybranymi odcinkami Trynki.  

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Stąd wypływa w kierunku Tarpna i centrum Grudziądza kanał Trynka. Jak dopłynąć do tego miejsca? Zobaczcie zdjęcia poniżej:

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Z jeziora Tarpieńskiego w Grudziądzu wypływa słynny kanał Trynka. Zobaczcie, w którym miejscu? (Zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu