Goście z Grudziądza u Ernesta Brylla w Warszawie. Z wizytą prezydent Maciej Glamowski i Krystyna Grabowska

Wraz z prezes Centrum Rehabilitacji im. Ks. Biskupa Jana Chrapka – Krystyną Grabowską do stolicy udał się Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.

Ernest Bryll (z prawej) to niezwykła postać. Był także ambasadorem RP w Irlandii (1991-1995). To wielki humanista, wspiera osoby niepełnosprawne. Prezydent Maciej Glamowski bardzo docenia jego zaangażowanie w wydarzenia odbywające się w Grudziądzu.

Poeta, pisarz, autor tekstów piosenek a także dziennikarz i tłumacz Ernest Bryll jest od wielu lat związany z działalnością Centrum Rehabilitacji im. Ks. Biskupa Jana Chrapka w Grudziądzu. Zaangażował się m.in. Ogólnopolski Przegląd Twórczości Artystycznej Niepełnosprawnych.  

W Warszawie rozmawiano o dotychczasowej współpracy i przyszłych planach. Grudziądzowi zależy na podtrzymaniu współpracy z Ernestem Bryllem. –  Wspaniale, że miałem możliwość spotkania z tak znanym i cenionym twórcą. Przebiegło w miłej, ciepłej atmosferze. To była ciekawa, inspirująca rozmowa – ocenił Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Goście z Grudziądza u Ernesta Brylla w Warszawie. Z wizytą prezydent Maciej Glamowski i Krystyna Grabowska

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu