Grali „Star Wars”, hity Jacksona, Cockera i Deep Purple! Dyrygowała Róża Lewandowska, wiceprezydent Grudziądza. Brawo orkiestra Avenwedde z Gütersloh! (wideo, zdjęcia)

Kto nie przyszedł na ten koncert do Muzeum niech żałuje. Młodzieżowy Korpus Muzyczny Avenwedde z Gütersloh popisał się wysokim poziomem artystycznym, dobrym repertuarem, dyscypliną muzyczną a zarazem poczuciem humoru. Dyrygent Adam Gal zaprosił Różę Lewandowską, wiceprezydent Grudziądza do poprowadzenia orkiestry w rytmicznym marszu… I jak jej poszło? Dała radę!

Młodzieżowy Korpus Muzyczny Avenwedde z Gütersloh pod dyrekcją Adama Gala na dziedzińcu Muzeum w Grudziądzu.

Plakaty zapowiadały, że w sobotę Młodzieżowy Korpus Muzyczny Avenwedde z Gütersloh będzie grać klasykę. Jeśli ktoś myślał, że będą to nudnawe utwory poważnych kompozytorów, był w dużym błędzie. Ta orkiestra potrafi zagrać dosłownie wszystko! Od klasyki po muzykę filmową czy pop oraz rock a nawet hard rock! Zdziwicie się, jakie utwory zabrzmiały w sobotę na dziedzińcu Muzeum. Na przykład muzyka filmowa Lloyda Webbera czy Johna Williamsa z filmu „Star Wars” („Gwiezdne Wojny”), fragmenty hitów Michaela Jacksona, Joe Cockera czy Deep Purple albo słynny szlagier „Don’t cry for me Argentina”. Wszystkie w bardzo ciekawej aranżacji. Tego się dopiero słuchało!

Jak oni grają! Nie ma nudy, jest dobra muzyka i dobra zabawa. Młodzieżowy Korpus Muzyczny Avenwedde z Gütersloh.
Młodzieżowa orkiestra Avenwedde podczas sobotniego koncertu na dziedzińcu Muzeum.

Dyrygent Adam Gal to z pochodzenia Węgier, który studiował muzykę w Niemczech i tam już został. Bardzo umiejętnie prowadzi orkiestrę Avenwedde i konferansjerkę wciągając publiczność do wspólnej zabawy.

Brawa zebrała Róża Lewandowska, wiceprezydent Grudziądza za podjęcie wyzwania i poprowadzenie orkiestry, na prośbę dyrygenta Adama Gala. Zaskoczona, nie speszyła się lecz sprostała zadaniu, dyrygując dużym zespołem muzycznym. Rytmiczny marsz, pod jej batutą, zabrzmiał przy wtórze braw publiczności. Koniecznie obejrzyjcie wideo, bo takiego występu jeszcze w Grudziądzu nie było!

Róża Lewandowska, wiceprezydent Grudziądza, dyryguje Młodzieżowym Korpusem Muzycznym Avenwedde z Gütersloh. Dziedziniec Muzeum w Grudziądzu.

Orkiestra Avenwedde po dwóch koncertach w Grudziądzu ma zaplanowane występy w Kwidzynie, na Jarmarku św. Dominika w Gdańsku i w Toruniu.     

Przyjazd tej orkiestry to jeden z efektów udziału Grudziądza w projekcie kulturalnym C-City, do którego Grudziądz przystąpił wraz z angielskim Broxtowe, francuskim Chateauroux, szwedzkim Falun i niemieckim Gütersloh w maju 2022 r.

Publiczność pewnie stawiłaby się na ten sobotni koncert liczniej, gdyby nie alerty RCB straszące przed silną wichurą i ulewami oraz przerwami w dostawie prądu. I zalecające unikanie otwartych przestrzeni! A jak było na plenerowym koncercie pod gołym niebem od godz. 17 na dziedzińcu Muzeum? Ciepło, spokojnie, bez wiatru. Nie padało. Idealna pogoda!

TEKST, FOT. I WIDEO MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Grali „Star Wars”, hity Jacksona, Cockera i Deep Purple! Dyrygowała Róża Lewandowska, wiceprezydent Grudziądza. Brawo orkiestra Avenwedde z Gütersloh! (wideo, zdjęcia)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu