Grudziądz nawiązuje ścisłą współpracę z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. – Liczymy na powstanie filii UKW – nie kryje prezydent Maciej Glamowski

List intencyjny podpisali dziś w grudziądzkim Ratuszu rektor UKW prof. dr hab. Jacek Woźniak i Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.

List intencyjny o współpracy podpisali prof. dr hab. Jacek Woźny – rektor UKW w Bydgoszczy (z lewej) i Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.

Do Grudziądza przyjechała dziś (12 lipca) silna reprezentacja państwowej, prestiżowej uczelni: prof. dr hab. Jacek Woźny – rektor UKW, dr hab. inż. Marek Macko – prorektor ds. rozwoju i współpracy (odpowiedzialny za współpracę) i dr hab. Benedykt Odya, prof. uczelni, prorektor ds. studenckich i jakości kształcenia.

Związki Grudziądza z UKW są duże a będą jeszcze większe.  

Prorektor Benedykt Odya poinformował: – Podpisałem ostatnio 500 dyplomów ukończenia studiów I stopnia na UKW i tym gronie było 90 studentów urodzonych w Grudziądzu czyli w naszej uczelni studiuje wielu grudziądzan. Wielu też robi specjalizacje i zdobywa tytuły naukowe.

List intencyjny ma ułatwić zdobywanie wiedzy przez grudziądzan na różnych kierunkach UKW.

– Podpisanie listu intencyjnego trwało krótko, ale ten akt poprzedziły szczegółowe, czasochłonne rozmowy i uzgodnienia – komentuje Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. To wspólna inicjatywa grudziądzkiego samorządu oraz znanego i cenionego, polskiego uniwersytetu szerokoprofilowego.

– Działamy tak, by podnieść jakość życia mieszkańców – podkreśla Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – M.in. rozwijamy edukację, badania naukowe, kulturę i wspólne projekty. Cieszę się, że nawiązaliśmy współpracę z tak prestiżową uczelnią. Liczę, że współpraca ułoży się wzorowo. Będzie się odbywać na wielu płaszczyznach i dotyczyć naszych szkół ponadpodstawowych. Dążymy do utworzenia w Grudziądzu filii tej uczelni publicznej.

Jak zapisano w liście, intencją partnerstwa w pierwszej kolejności jest rozwijanie efektywnej współpracy między Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego a miastem oraz wymiana wiedzy i doświadczeń, których celem jest podniesienia jakości kształcenia, zaktywizowania wspólnych działań między stronami oraz wzajemne wsparcie w kreowaniu wizerunku. W dalszej perspektywie są plany powstania w Grudziądzu filii UKW.

– Mamy doświadczenia z przeszłości w działalności naszych oddziałów poza Bydgoszczą, ale spadek liczby kandydatów spowodował, że wróciliśmy do miejsca podstawowego – tłumaczy prof. dr hab. Jacek Woźny, rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. – Kandydatów jednak znowu zaczyna przybywać. Wiemy, że w tym roku nabór będzie większy o tysiąc osób niż w roku ubiegłym. Możemy zatem ponownie szukać chętnych poza Bydgoszczą.

Za koordynację działań ze strony uczelni odpowiedzialny jest dr hab. inż. Marek Macko, prof. uczelni, prorektor ds. rozwoju i współpracy a ze strony samorządu wiceprezydent Grudziądza Róża Lewandowska.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Grudziądz nawiązuje ścisłą współpracę z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. – Liczymy na powstanie filii UKW – nie kryje prezydent Maciej Glamowski

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu