Grudziądz nieustannie pomaga Ukraińcom: zapewnia zakwaterowanie, świadczenia socjalne, opiekę i naukę w przedszkolach i szkołach

Ukraińcy są zakwaterowani w hotelu Klubu Sportowego Start i w Bursie Szkół Średnich. USC nadał już Ukraińcom 1 845 numerów PESEL. W szkołach podstawowych uczy się 234 dzieci ukraińskich uchodźców a w średnich 29.

W Grudziądzu odbyły się festyny solidarnościowe z narodem ukraińskim walczącym o swój kraj.

Urząd Stanu Cywilnego w Grudziądzu nadał Ukraińcom  1 845 numerów PESEL, w tym: mężczyznom 181, kobietom 910 i dzieciom 754. Nie znaczy to, że 1 845 Ukraińców mieszka w Grudziądzu. Część uchodźców wystąpiła o numer PESEL w Grudziądzu, gdyż w większych miastach były duże kolejki.  

Aktualnie w Grudziądzu, w KS Start przy ul. Konarskiego mieszka 49 Ukraińców  a 88 w Bursie Szkół Średnich przy ul. Hallera. Część wynajmuje mieszkania prywatnie.   

Jak relacjonował prezydent Grudziądza Maciej Glamowski na ostatniej sesji Rady Miejskiej, do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie złożone zostały wnioski przez  1 639 osób, w tym dla 706 dzieci o jednorazowe świadczenie pieniężne na każdego obywatela Ukrainy w kwocie 300 złotych.

Rozpatrzone zostały wnioski o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia (40 złotych) dla 1 056 osób z Ukrainy.

Wpłynęło 39 postanowień Sądu Rejonowego w Grudziądzu o ustanowieniu opiekuna tymczasowego dla 51 dzieci z Ukrainy. Zostało złożonych 236 wniosków o świadczenia rodzinne dla obywateli Ukrainy i przyznano pomoc doraźną w postaci jednego gorącego posiłku lub zasiłku celowego na wyżywienie dzieci będących obywatelami Ukrainy w szkole i przedszkolu (dla 353 dzieci).  

Dzieci uchodźców z Ukrainy chodzą do grudziądzkich przedszkoli i szkół.

Aktualnie do przedszkoli miejskich uczęszcza 33 dzieci uchodźców z Ukrainy, w szkołach podstawowych naukę pobiera 234 dzieci a w szkołach ponadpodstawowych 29 osób.  

Ukraińcy nadal mogą liczyć w Grudziądzu na wsparcie humanitarne. Wciąż działa magazyn centralny i punkty przyjmowania darów.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Grudziądz nieustannie pomaga Ukraińcom: zapewnia zakwaterowanie, świadczenia socjalne, opiekę i naukę w przedszkolach i szkołach

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu