Grudziądz odnawia kontakty z partnerskim miastem Falun. W Szwecji podpisano akt o dalszej współpracy (zobacz zdjęcia)

Delegacja władz miejskich Grudziądza z wiceprezydent Różą Lewandowską przebywa w Falun w Królestwie Szwecji. Odnowione są kontakty z naszym miastem partnerskim.

Wiceprezydent Grudziądza Róża Lewandowska przebywa z delegacją w partnerskim mieście Falun w Szwecji. FOT. MARYLA RZESZUT

– W imieniu prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego miałam zaszczyt podpisać akt o dalszej współpracy ze szwedzkim miastem Falu kommun reprezentowanym przez burmistrza Joakima Storcka – poinformowała wiceprezydent Róża Lewandowska. – Partnerstwo naszych miast rozpoczęło się w 1991 roku. Przez ten czas współpracowaliśmy w dziedzinie kultury, sztuki, wymiany młodzieży. Chcemy zacieśnić tę współpracę i kontynuować ją na innych polach. Podczas roboczych rozmów ustalaliśmy projekty możliwe do zrealizowania wspólnie.

Podpisany akt o dalszej współpracy Grudziądza z Falun. Róża Lewandowska – wiceprezydent Grudziądza i burmistrz Falun – Joakim Storck.

Współpraca Grudziądza z Falun rozwija się od maja 1991 roku. Oba miasta utrzymują kontakty w ramach administracji samorządowej, służb bezpieczeństwa, życia kulturalnego. Planowany jest rozwój tej współpracy.

Podczas narciarskich mistrzostw świata w Falun 23 stycznia 1993 roku odsłonięta została rzeźba przedstawiająca narciarza – dar Grudziądza dla Falun. Autorem rzeźby jest grudziądzki artysta Ryszard Kaczor.

W czasie pandemii wizyty partnerskie nie były możliwe. Kontakty Grudziądza z Falun teraz są odnawiane. W składzie delegacji Grudziądza do Falun są także radni Krzysztof Pokora i Marek Czepek oraz dyrektor wydziału kultury i sportu Urzędu Miejskiego Michał Czepek.

(marz)

Zdjęcia: Serwis Róży Lewandowskiej

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Grudziądz odnawia kontakty z partnerskim miastem Falun. W Szwecji podpisano akt o dalszej współpracy (zobacz zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu