Grudziądz otrzyma prawie 700 tysięcy zł. dotacji na drugi etap rewitalizacji cennych, zabytkowych murów  miejskich! (Zdjęcia)

Z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego popłynie niebagatelna kwota 588 tysięcy zł.  Ponadto 100 tysięcy zł. dołoży Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Mury miejskie w Grudziądzu po zakończeniu I etapu prac konserwatorskich w 2023 roku. FOT. MARYLA RZESZUT

Będzie można realizować projekt  „Prace konserwatorskie przy południowo-wschodnim fragmencie zewnętrznego pierścienia murów miejskich przy kanale Trynka w Grudziądzu – etap II”

W 2023 roku zakończył się pierwszy etap prac konserwatorskich przy murach miejskich. Na drugi etap remontu murów już są zapewnione pieniądze!   

– To znakomita wiadomość. Będzie można przystąpić do prac konserwacyjno-renowacyjnych, które zahamują destrukcję muru i zmniejszą jego podatność na czynniki niszczące. Korzystnie wpłynie to na estetykę muru, ale przede wszystkim zachowamy ten cenny zabytek w należytym stanie. Wymianie poddane zostaną tylko elementy najbardziej zniszczone – objaśnia Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Jestem bardzo wdzięczny za wsparcie. Bardzo za nie dziękuję sekretarz stanu Joannie Scheuring-Wielgus i marszałkowi Piotrowi Całbeckiemu.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Jak przebiegał I etap prac konserwatorskich przy murach miejskich w Grudziądzu w latach 2022-2023? Zobaczcie zdjęcia:

Mury miejskie w Grudziądzu już po I etapie rewitalizacji w 2023 roku.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Grudziądz otrzyma prawie 700 tysięcy zł. dotacji na drugi etap rewitalizacji cennych, zabytkowych murów  miejskich! (Zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu