Od marszałka regionu dla Grudziądza prawie 2 mln zł. na energooszczędne oświetlenie drogowe i blisko 7 mln zł. na pediatrię w szpitalu

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu wręczono umowy na dofinansowania projektów realizowanych przez samorządy.

Róża Lewandowska, wiceprezydent Grudziądza odbiera decyzję o dofinansowaniu modernizacji oświetlenia drogowego z rąk Piotra Całbeckiego, marszałka województwa kujawsko-pomorskiego.

Grudziądz otrzymał granty na dwa bardzo ważne zadania. Pierwsze to modernizacja oświetlenia drogowego prowadzona przez miasto. Wymienia się ponad 1,7 tysiąca opraw sodowych na oprawy LED, co przynosi oszczędności. Modernizacja ta uwzględnia inteligentny system zarządzania oświetleniem ulicznym.  Całkowita wartość inwestycji to prawie 2,8 miliona złotych. Dofinansowanie sięga blisko 2 milionów złotych.

Wsparcie od marszałka otrzymał też Regionalny Szpital Specjalistyczny im. W. Biegańskiego w Grudziądzu – na rewitalizację kompleksu pediatrycznego. Wartość tego zadania to ponad 8,1 miliona złotych, w tym dofinansowanie wynosi około 6,9 miliona złotych. – To bardzo cieszy, gdyż nasze dzieci i młodzież będą leczone w jeszcze lepszych warunkach – podkreśla Róża Lewandowska, wiceprezydent Grudziądza. – Wspólnie z panią dyrektor Regionalnego Szpitala Specjalistycznego Agatą Kurkowską i dyrektor Wydziału Funduszy Europejskich UM Joanną Wilamowską odebrałyśmy umowy na dofinansowanie tych zadań. Pieniądze na oba projekty zostały przekazane w ramach kończącej się perspektywy unijnej.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Od marszałka regionu dla Grudziądza prawie 2 mln zł. na energooszczędne oświetlenie drogowe i blisko 7 mln zł. na pediatrię w szpitalu

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu