Grudziądz otrzymał z ministerstwa certyfikat jako samorząd społecznie odpowiedzialny

Certyfikat „Znak jakości ekonomii społecznej i solidarnej” zdobył Grudziądz w kategorii społecznie odpowiedzialny samorząd. Kolejny rok z rzędu.

W konkursie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej wzięły udział samorządy i podmioty z całej Polski.

Co docenili organizatorzy konkursu oceniając grudziądzki projekt? Głównie  zaangażowanie podmiotów ekonomii społecznej (fundacji i stowarzyszeń) w Lokalnym Programie Rozwoju Gospodarczego Grudziądza.

Organizacje pozarządowe czyli NGO (non government organisation) mają spory potencjał, także gospodarczy. Są blisko ludzi i ich potrzeb. Podejmują i rozwiązują ważne, społeczne problemy. Aktywizują lokalną społeczność i zapewniają ludziom przestrzeń do samorealizacji. Pozyskują środki na zadania publiczne.  

– Pisząc Lokalny Program Rozwoju Gospodarczego miasta Grudziądza, zaprosiliśmy do dialogu zarówno przedsiębiorców jak i NGO. Była to z naszej strony innowacja, która spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony środowiska naukowego wspierającego projekt. Kierowaliśmy się przekonaniem, że myśląc globalnie o mieście i potencjale gospodarczym, nie można pominąć organizacji non-profit – objaśnia Ewa Niewiadomska-Roman, dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej UM w Grudziądzu.

Konkurs objął pięć kategorii: debiut roku, najlepszy pracodawca, sukces rynkowy, przedsięwzięcie PES współfinansowane ze środków zwrotnych EFS oraz społecznie odpowiedzialny samorząd.

Plebiscyt wyróżnia podmioty i samorządy łączące działalność ekonomiczną ze społecznym zaangażowaniem. W przypadku samorządów organizatorzy konkursu zwracali uwagę na znaczenie organizacji pozarządowych dla budowania społecznie odpowiedzialnej wspólnoty lokalnej.

W Grudziądzu działa ponad 180 podmiotów ekonomii społecznej: stowarzyszeń, fundacji, spółdzielni, przedsiębiorstw społecznych. Powstała  także – jako ciało doradcze – Miejska Rada Działalności Pożytku Publicznego.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Grudziądz otrzymał z ministerstwa certyfikat jako samorząd społecznie odpowiedzialny

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu