Grudziądz otrzymał z Polskiego Ładu 3,5 miliona złotych na rewitalizację Góry Zamkowej! Będzie m.in. strefa zabaw dla dzieci (wizualizacje)

– Mamy dopięte wszystkie formalności: projekt, pozwolenie na budowę i uzgodnienia konserwatorskie. Wkrótce ogłosimy przetarg na wykonanie tej wyczekiwanej rewitalizacji – zapowiada Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.   

Zagospodarowanie Góry Zamkowej to jeden z 10 wniosków o dofinansowanie złożonych przez Grudziądz do programu Polski Ład. Prace nad projektem rewitalizacji Góry Zamkowej trwają od kilku miesięcy.

– Góra Zamkowa już bardzo zmieniła się na korzyść a wkrótce stanie się  jeszcze atrakcyjniejsza. Dzięki dofinansowaniu będzie można zainwestować w obiekty takie jak: altana widokowa, kładka widokowa nad ruinami zamku, plac zabaw i nowa mała architektura – informuje prezydent Maciej Glamowski. – Przewidziane są także nowe nasadzenia roślin.

Jak będą wyglądać alejki, fontanna, murki ozdobne już prezentowaliśmy. Dziś głównie wizualizacja strefy zabaw dla dzieci zaplanowanej na Górze Zamkowej w Grudziądzu.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Grudziądz otrzymał z Polskiego Ładu 3,5 miliona złotych na rewitalizację Góry Zamkowej! Będzie m.in. strefa zabaw dla dzieci (wizualizacje)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu