Grudziądz stolicą stref płatnego parkowania. Przez 3 dni!

IX Konferencja „Problemy w Strefach Płatnego Parkowania” trwa w Rudniku. Wykłady, prezentacje, panele dyskusyjne i wizyty w terenie mają prowadzić do lepszych rozwiązań w strefach i zmian w przepisach.

IX Konferencję „Problemy w Strefach Płatnego Parkowania” otworzyli 1 czerwca Maciej Glamowski – prezydent Grudziądza (pierwszy z lewej) i Sylwia Łazarczyk, dyrektor ZDM (obok).

Do Grudziądza przyjechali z całej Polski drogowcy, urzędnicy, przedstawiciele wielu firm. Wśród uczestników tego forum są także pracownicy naukowi, m.in. profesor Andrzej Szarata, dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej.

Podczas konferencji w hotelu Rudnik debatują o strefach płatnego parkowania. Wiadomo, że nie funkcjonują one wszędzie tak, jak powinny, więc trzeba szukać najlepszych rozwiązań organizacyjnych i uregulowań prawnych.

– Warto spotykać się, aby mówić o problemach w strefach płatnego parkowania i szukać dobrych  rozwiązań – informuje Sylwia Łazarczyk, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Grudziądzu. – W przeszłości wypracowane na takich konferencjach stanowiska doprowadziły do zmiany przepisów na lepsze, między innymi związanych z powstaniem stref śródmiejskich.

– Jestem dumny z faktu, że nasze miasto od wielu lat jest aktywne w tym ważnym obszarze – podkreśla Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Poruszane są tu istotne kwestie w zakresie funkcjonowania stref płatnego parkowania, a konferencja służy wymianie poglądów i doświadczeń oraz wypracowywaniu skutecznych metod działania.

Pierwsza tego typu konferencja odbyła się w Grudziądzu w 2010 roku. W następnych latach,  z przerwami – kolejne. Tegoroczna to już dziewiąta.

Konferencja w hotelu Rudnik otwarta została 1 czerwca i potrwa do 3 czerwca. Organizatorem jest Zarząd Dróg Miejskich w Grudziądzu.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Grudziądz stolicą stref płatnego parkowania. Przez 3 dni!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu