Grudziądz Tuszewo – nowy przystanek kolejowy ma powstać do końca 2023 roku. Umowa na projekt i budowę podpisana. Następne to Grudziądz Centrum i Grudziądz Rządz

Nowe przystanki kolejowe ucieszą nie tylko mieszkańców północnej części Grudziądza, chociaż ich przede wszystkim. PKP Polskie Linie Kolejowe SA już podpisały umowę na zaprojektowanie i budowę nowego przystanku Grudziądz Tuszewo.

Grudziądzanie zyskają lepsze skomunikowanie kolejowe. Na razie czekają na modernizację głównego dworca w Grudziądzu. Podróżowanie pociągami tymczasem ułatwią nowe przystanki, które mają wkrótce powstać w Grudziądzu.  

PKP Polskie Linie Kolejowe SA podpisały umowę na zaprojektowanie i budowę nowego przystanku Grudziądz Tuszewo.

Peron zostanie zbudowany przy ulicy Droga Graniczna, w pobliżu osiedla mieszkaniowego i zakładów pracy. Nowy peron ma być nowoczesny, komfortowy i przyjazny osobom niepełnosprawnym.

– Czekamy na realizację tej ważnej dla Grudziądza inwestycji. Rozpoczęcie prac planowane jest na wrzesień przyszłego roku, a mają one finiszować do końca przyszłego roku – informuje Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. Dodaje też, że rządowy program budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 – 2025 zakłada budowę innych nowych przystanków na terenie miasta: Grudziądz Centrum i Grudziądz Rządz (są na liście podstawowej) oraz Grudziądz Mniszek (jest na liście rezerwowej).

(marz)

FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Grudziądz Tuszewo – nowy przystanek kolejowy ma powstać do końca 2023 roku. Umowa na projekt i budowę podpisana. Następne to Grudziądz Centrum i Grudziądz Rządz

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu