Grudziądz z dwiema nagrodami w ogólnopolskim rankingu Perły Samorządu: dla włodarza i za większą dostępność Ratusza

Dwa wyróżnienia otrzymał Grudziądz:  w kategorii włodarz gminy miejskiej do 100 tysięcy mieszkańców oraz za przeciwdziałanie wykluczeniu osób głuchoniemych i zwiększenie dostępności urzędu.

Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza (pierwszy z lewej) na gali w Gdyni odebrał wyróżnienie w kategorii włodarzy gminy miejskiej do 100 tysięcy mieszkańców. Ogólnopolski ranking wygrał Krzysztof Kosiński, prezydent Ciechanowa.

Ranking Perły Samorządu jest ważny i prestiżowy. Organizuje go Dziennik Gazeta Prawna. W konkursie wyłaniane są najbardziej sprawne polskie gminy i najlepsi samorządowcy. Kto ocenia i wybiera liderów samorządu? Specjalnie powołana kapituła, bazująca na ankietach wypełnianych przez jednostki samorządowe. Konkursowi patronują trzy ministerstwa.

Laureatów zaprezentowano podczas Kongresu Perły Samorządu 2023 na wieczornej gali w Gdyni.

 – Obie nagrody odbieram jako bardzo duży sukces naszego samorządu, na który składa się wysiłek wszystkich osób angażujących się w życie miasta – komentuje Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Składam gorące podziękowania mieszkańcom, bo to oni tworzą nasze miasto i sprawiają, że jest tak dobrze postrzegane. Dziękuję także całemu mojemu zespołowi, który codziennie pracuje na to, by Grudziądz stawał się jeszcze piękniejszy. Słowa podziękowania kieruję też do radnych Rady Miejskiej za podejmowanie odpowiedzialnych i dobrych decyzji służących rozwojowi naszej małej ojczyzny.

W tym roku była już 11. edycja Pereł Samorządu . Nagrody przyznawane są w 4 kategoriach: gminy wiejskie, gminy miejsko-wiejskie, miasta do 100 tys. mieszkańców i miasta powyżej 100 tys. mieszkańców. Ocenione zostały między innymi: sytuacja finansowa samorządu, zarządzanie gminą, realizowane projekty, pozyskiwanie środków ze źródeł zewnętrznych, współpraca z organizacjami pozarządowymi i mieszkańcami.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Grudziądz z dwiema nagrodami w ogólnopolskim rankingu Perły Samorządu: dla włodarza i za większą dostępność Ratusza

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu