Grudziądz z Grand Prix Nagrody Przyjaznego Brzegu. Za przywracanie Wisły miastu

Ogólnopolska gala w grudziądzkiej marinie! W gronie laureatów – Grand Prix Nagrody Przyjaznego Brzegu odebrał dziś prezydent Maciej Glamowski.  Za konsekwentne przywracanie Wisły miastu przez władze Grudziądza i za promocję turystyki wodnej.

Nagrodę Grand Prix Przyjaznego Brzegu dla Grudziądza odebrał prezydent miasta, Maciej Glamowski.

Nagrodę tę przyznano Urzędowi Miejskiemu w Grudziądzu za spójne działanie na rzecz przywrócenia Wiśle należytej rangi w życiu organizmu miejskiego.

Mówiło się kiedyś, że Grudziądz jest odwrócony plecami do Wisły. Teraz jest inaczej, odżyła turystyka wodna, a marina jest gościnnym miejscem dla żeglarzy, wioślarzy i wielu turystów.

Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza odbiera przyznane jego miastu nagrody.

Do 18. już edycji konkursu o Nagrodę Przyjaznego Brzegu (za 2021 rok) zgłoszono kilkadziesiąt obiektów, wydarzeń, samorządów lub aktywności prezentujących różne formy rozwoju turystyki wodnej. Wspólnym mianownikiem tych zgłoszeń była miłość do turystyki wodnej, poszanowanie przyrody, zrównoważony rozwój i działalność na rzecz lokalnych społeczności.

29 marca, po długotrwałych naradach jurorzy wyłonili 15 laureatów konkursu a nagrodę Grand Prix przyznali Urzędowi Miejskiemu w Grudziądzu.

Podczas uroczystości w grudziądzkiej marinie nagrody odebrały także delegacje z innych miast całej Polski.  Które jeszcze miasta czy miejscowości zostały uhonorowane Nagrodą Przyjaznego Brzegu?

Oto one: Urząd Miasta i Gminy Wieleń, Gmina Aleksandrów, Fundacja Klasyczne Jachty z Luzina, Nadwarciański Park Krajobrazowy, Oddział Żeglarski PTTK Pasat z Bydgoszczy, Stowarzyszenie Wodniaków FLIS ze Słupna, Stanica Wodna PTTK z Wdzydz Kiszewskich, Port Tabat z Wilkas, Gdański Ośrodek Sportu z Gdańska, Miniatury Żeglarskie, Regaty Seniorów, Szkuner Bezdomnych, Adam Hamerlik, Aleksander Celarek i Jacek Marczewski.

Uroczystość wręczenia Nagród Przyjaznego Brzegu odbyła się w marinie w Grudziądzu.

– Bardzo się cieszę z tej ważnej nagrody, przyznanej Grudziądzowi. Gratuluję wszystkim wyróżnionym Nagrodą Przyjaznego Brzegu. Fakt, że laureaci zawitali do naszego miasta, mogli podziwiać przed galą najbardziej atrakcyjne zakątki Grudziądza. Oprowadził ich przewodnik turystyczny  – komentuje Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Wierzę, że zwiedzanie miasta udało się i wielu naszych gości, zachęconych tym, co ujrzeli, ponownie odwiedzi Grudziądz.

Laureaci spotkali się w Grudziądzu w pobliżu fontanny Flisaka, w niedzielę o godz. 13.30. Pod opieką przewodnika rozpoczęli spacer po mieście, poznając stronę historyczną Grudziądza, by o godz. 15.00 dotrzeć do Mariny na uroczystą galę wręczenia Nagród Przyjaznego Brzegu.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Grudziądz z Grand Prix Nagrody Przyjaznego Brzegu. Za przywracanie Wisły miastu

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu