Grudziądzanie nagrodzeni przez marszałka województwa! Za prestiżową działalność dla miasta i regionu

Nagrody marszałka województwa odebrali grudziądzanie: Mateusz Cieślakiewicz, Karola Skowrońska, Marta Wieliczko oraz GKS Olimpia a także nasze Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne. Za wyróżniające osiągnięcia w działalności publicznej, społecznej i gospodarczej w latach 2020 i 2021.  

Podczas uroczystej gali Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego wręczył nagrody osobom i instytucjom z naszego regionu – autorom najbardziej prestiżowych przedsięwzięć w 13 sferach działalności publicznej, gospodarczej i społecznej za dwa poprzednie lata.

Grudziądzki leśniczy Mateusz Cieślakiewicz zebrał laury za Centrum Edukacji Ekologicznej w kategorii „ochrona środowiska naturalnego”. Prowadzi on już wiele lat systematyczną, konsekwentną politykę, która skutecznie kształtuje odpowiedzialne, proekologiczne postawy i zachowania mieszkańców.

Leśniczy Mateusz Cieślakiewicz nagrodzony za działalność Centrum Edukacji Ekologicznej w Grudziądzu.

Wyróżnienia marszałka otrzymali także:

* Karola Skowrońska – za działalność w kategorii „promocja województwa”,

* M arta Wieliczko – za wybitne rezultaty w kategorii „sport”

* Grudziądzki Klub Sportowy Olimpia  – w kategorii „sport”. Wyróżnienie odebrał Marek Szymkowicz, prezes Olimpii, dla Międzynarodowych Biegów im. Bronisława Malinowskiego, których dyrektorem jest Marcin Jędrak.

* Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika w Grudziądzu – w kategorii „edukacja”. Znakomitą działalność prowadzi ta placówka pod kierunkiem Sebastiana Soberskiego.

– Z wielka radością przyjąłem wyróżnienie grudziądzan wśród najlepszych w skali całego województwa. Osobiście już pogratulowałem Mateuszowi Cieślakiewiczowi. Pozostałym wyróżnionym też serdecznie gratuluję za budowanie prestiżu naszego miasta – oświadczył Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.

Uroczystość odbyła się w Muzeum Etnograficznym im. Marii Znamierowskiej – Prufferowej w Toruniu.  

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Grudziądzanie nagrodzeni przez marszałka województwa! Za prestiżową działalność dla miasta i regionu

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu