„Grudziądzanie sadzą las” to kolejna akcja zadrzewiania miasta. Już w sobotę, 15 kwietnia. Każdy może przyjść!

Do przyłączenia się zachęca Centrum Edukacji Ekologicznej w Grudziądzu. Zbiórka w sobotę o godz. 11.00 na parkingu leśnym przy ulicy Miłoleśnej, naprzeciw ROD Transportowiec. Stąd wszyscy przejdą pieszo około 1 km do miejsca sadzenia drzewek. Komu trudno jest chodzić, zostanie podwieziony.

W Grudziądzu nie wycina się pochopnie drzew w Lesie Komunalnym. Przeciwnie – systematycznie – sadzi się nowe. Jeśli następowały ostatnio wycinki to w ramach wymiany starego drzewostanu, który za 30 lat zniszczałby i była to planowa gospodarka leśna.

Zatem – grudziądzanie znów będą sadzić las! Każdy wie, że to bardzo ważna i potrzebna akcja. Już na stałe jest w kalendarzu miejskich wydarzeń.

– Wspaniale, że na tę inicjatywę mieszkańcy odpowiadają tak pozytywnie i chętnie włączają się do akcji sadzenia lasu – podkreśla Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału w kolejnej odsłonie tego wydarzenia.

Organizatorzy zapewniają sprzęt. Będą do dyspozycji m.in. szpadle i konewki a także transport dla osób, które mają trudności z chodzeniem. Z punktu zbiórki do miejsca sadzenia drzewek jest około kilometr, który trzeba będzie przejść pieszo.

Każdy uczestnik akcji sadzenia lasu otrzyma ciepły poczęstunek i pamiątkowy gadżet.

Nie trzeba się zapisywać, każdy może się przyłączyć do tej potrzebnej akcji.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

„Grudziądzanie sadzą las” to kolejna akcja zadrzewiania miasta. Już w sobotę, 15 kwietnia. Każdy może przyjść!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu