Grudziądzanie tłumnie wzięli udział w Orszaku Trzech Króli. Na trasie – ciekawe inscenizacje ewangeliczne (zdjęcia, wideo)

Wolontariusze rozdali symboliczne korony, śpiewniki i chorągiewki. Przed teatrem w południe odmówiono modlitwę Anioł Pański i obejrzeliśmy scenkę ewangeliczną „Zwiastowanie”. Wkrótce Orszak Trzech Króli ruszył ul. Focha… Licznie wzięli w nim udział grudziądzanie: od dzieci do najstarszych mieszkańców.

Tak Orszak Trzech Króli wyruszył sprzed teatru na trasę wiodącą do stajenki na Rynku w Grudziądzu.

Pogoda jak na zamówienie: około 0 stopni, bez opadów, od godz. 12.00 (wyjście sprzed teatru) do godz. 14.00 na Rynku. Dopiero około 14.30 sypnęło śniegiem…

Ks. kanonik Zbigniew Gański, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i Św. Ojca Pio z Tarpna koordynował Orszak, śpiewał z wiernymi.

„Brama Aniołów” to piękna inscenizacja zaprezentowana dziś (6 stycznia) przez parafię pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i Św. Ojca Pio z Tarpna, podczas Orszaku Trzech Króli 🫅🫅🫅w Grudziądzu. Stacja przy USC, ul. Mickiewicza. ❤️⭐️🌟

Wkrótce obszerna relacja.

Uczestników świetnie przygotowanego Orszaku było mnóstwo, działo się wiele od wyjścia sprzed teatru do Rynku!

Patronatem honorowym Orszak objął prezydent Grudziądza Maciej Glamowski.

FOT. I WIDEO: MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Grudziądzanie tłumnie wzięli udział w Orszaku Trzech Króli. Na trasie – ciekawe inscenizacje ewangeliczne (zdjęcia, wideo)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu