Grudziądzanie uroczyście obchodzili 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja (zdjęcia)

Uroczystości patriotyczne rozpoczęły się 3 maja na pl. Niepodległości, gdzie pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego złożone zostały kwiaty. O godz. 10.00 w Bazylice Kolegiackiej św. Mikołaja rozpoczęła się msza św. w intencji Ojczyzny.

Na Rynku program artystyczny przedstawili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 20 a następnie pod pomnikiem Żołnierza Polskiego rozpoczęła się uroczystość patriotyczna z ceremoniałem wojskowym. Przemówił Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. Podkreślił dobitnie znaczenie Konstytucji 3 Maja w Polsce – pierwszej w Europie, drugiej na świecie.  

Kompania reprezentacyjna Wojska Polskiego oddała salwy honorowe. Delegacje złożyły wieńce i wiązanki kwiatów pod pomnikiem Żołnierza Polskiego. Spore grono żołnierzy awansowano na wyższe stopnie.

3 maja do dyspozycji zwiedzających była Cytadela Twierdzy Grudziądz i Fort Wielka Księża Góra. Dzień Otwarty Cytadeli trwał do godz. 15.00 a Fortu Wielka Księża Góra od godz. 12.00 do 18.00.                                                                                                                                         

Chętni do zwiedzenia 3 maja Cytadeli Twierdzy Grudziądz mogli dojechać do tego obiektu bezpłatną linią specjalną C kursującą co 30 minut z al. 23 Stycznia.                                                                    

Muzeum w Grudziądzu przygotowało koncert kameralny „Klasycy: Chopin. Moniuszko”. w wykonaniu Chopin Quartet. Wstęp na wszystkie wydarzenia był bezpłatny.       TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT       

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Grudziądzanie uroczyście obchodzili 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu