Grudziądzka młodzież dużo wie o Sejmie RP. Potwierdził to międzyszkolny konkurs, którego finał odbył się w I LO. Nagrody dla zwycięzców – od posła Tomasza Szymańskiego (zdjęcia)

12 marca w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Grudziądzu testy z wiedzy o polskim Parlamencie pisali finaliści międzyszkolnego konkursu, którego inicjatorem był Tomasz Szymański, poseł na Sejm RP i Biuro Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu.

W konkursie wiedzy o Sejmie udział wzięło 43 uczniów. 1. miejsce zajął uczeń IV LO – Mateusz Kania, 2. miejsce – Paweł Szlitkus, 3. miejsce – Jan Zieliński, obaj z I LO.

Na zwycięzców czekały dyplomy i nagrody rzeczowe, które w imieniu wiceministra spraw wewnętrznych i administracji, posła Tomasza Szymańskiego wręczył jego współpracownik Jakub Kopkowski.

Część testową poprzedził ciekawy wykład połączony z prezentacją multimedialną poprowadzony przez pracownicę Wszechnicy Sejmowej Kancelarii Sejmu. Przedstawiła zgromadzonej młodzieży informacje na temat architektury, historii Sejmu oraz trybu ustawodawczego.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Grudziądzka młodzież dużo wie o Sejmie RP. Potwierdził to międzyszkolny konkurs, którego finał odbył się w I LO. Nagrody dla zwycięzców – od posła Tomasza Szymańskiego (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu