Grudziądzka Wiosna Teatralna oficjalnie otwarta. Artyści z Łodzi „odkurzyli” wciąż aktualnego Orwella, czym zachwycili widzów (zdjęcia)

Po wydarzeniach w ramach teatralnego Przedwiośnia przyszedł czas na Grudziądzką Wiosnę Teatralną „W oparach absurdu”. Jej otwarcia dokonali Anna Janosz, dyrektorka Centrum Kultury Teatr i prezydent Grudziądza Maciej Glamowski.

– Grudziądzka Wiosna Teatralna, to perełka wśród wydarzeń kulturalnych, jakie mają miejsce w naszym mieście. Gratuluję organizatorom, którzy już od dwudziestu lat dostarczają nam takiej teatralnej uczty – powiedział prezydent życząc widzom wielu wrażeń.
Jak pierwszy widzowie zobaczyli spektakl Fundacji Dom Muzyki – Łódź „Rok 1984 – Rockowy Teatr in pariete G. Orwell”. Ta współczesna interpretacja klasyka prozy brytyjskiej dokonana przez Arkadiusza i Piotra Pachulskich to widowisko o unikalnej konstrukcji łączącej w sobie różne formy artystycznego wyrazu. Rok 1984 jest jedną z najlepiej opisujących totalitaryzm, zniewolenie jednostki i kult władzy książek politycznych w historii, która przez wiele lat była zakazana w Polsce. Widzowie mieli okazję odnaleźć w widowisku wiele analogii do współczesnego świata. Wielkim atutem spektaklu, oprócz gry aktorskiej, była muzyka na żywo w wykonaniu zespołu rockowego Normalsi.

Kolejną odsłoną Grudziądzkiej Wiosny Teatralnej w Międzynarodowym Dniu Teatru 23 marca będzie spektakl „Dzień świra” Teatru Ateneum z Warszawy.

Tekst i fot. ANETTE

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Grudziądzka Wiosna Teatralna oficjalnie otwarta. Artyści z Łodzi „odkurzyli” wciąż aktualnego Orwella, czym zachwycili widzów (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu